Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Boros fivéreim! Miért lehet...

Boros fivéreim! Miért lehet az, ha Pinot Noir-t vagy pl. Cabernet Sauvignon-t iszom, és utána házi készítésű Zöldveltelinit, abszolut dohos, büdöset érzek?

Figyelt kérdés
Pedig nem rossz az otthoni borom, sőt egész kellemes, iható. A vörösek ennyire eltompítják az ízlelőbimbajaimat? Vagy mi a fene? Tehát egy, max. két üveg után gondolom.

#bor #Pinot noir #zöldveltelini
2012. júl. 8. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet régi a hordód?

Egy középkategóriás vörösbort is jó minőségű, francia tölgyfahordóban tárolnak, és 2-3 alkalomnál többször nem használják őket! Tényleg így van, láttam. És a hordón sok múlik, ilyen dohos íz attól szokott lenni.

2012. júl. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, a hordó igen fasza. Azzal nincs baj. Valahogy talán túl sokat iszom, és ezért nagyon keverednek az ízek. Illetve szagok. Igen, inkább csak az illata furcsa olyankor. De gondolom egyébként sem javallott váltani. Tehát, vörös után nem tanácsos fehéret inni.
2012. júl. 8. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, két teljesen különböző ízvilág. És tény, hogy egy vörösbornak erősebb tanninjai, és bonyolultabb ízei vannak.

Egy ételsorban is, mindig a visszafogottabbaktól haladunk a karakteresebbek felé.

A keverés tényleg nem jó, de ha mégis van, akkor inkább előbb fehér, utána vörös.


Nem pont olyan, mint amit írtál, hogy eltompul az ízlelőbimbó, de hasonló a mechanizmus. Mindig az intenzívebb ízek felé kell menni.

2012. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a hordó jó nem tudom mi lehet.

Nekem reggelente szokott előfordulni, főleg hogyha a barátom pincéjébe alszunk, és beszippantunk még hajnalban vagy 2 bambit.

Biztos valami természetes élesztő vagy sav dolgozik.

Egy a lényeg. Egészségedre!!

2012. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!