Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol kaphatok magyarországon...

Hol kaphatok magyarországon alma dudler üdítőitalt?

Figyelt kérdés
Legjobb lenne, ha szegeden is tudnátok helyeket mondani mert oda valósi vagyok! Előre is köszönöm a válaszotok! :)
2012. júl. 11. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Alma dudlert sehol, hacsak fel nem találod, s nem kezded el gyártatni. Almdudlert keresel. Mostanában nem láttam, de az ilyen kérdéseknek nincs sok értelme, mert senki nincs olyan, aki egészen bizonyosan tudná, hogy hol lehet éppen kapni. A legtöbb élelmiszerboltban lehetett kapni. Elképzelhető, hogy mostanában is, de én nem láttam.

Ha rendelésre is jó, nézd meg itt, illetve üzletekre is kaphatsz tippet:

[link]

2012. júl. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk boltban még nem láttam, csak étteremben 3 deciset.
2012. júl. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az Almdudler NEM almából készült, hanem külnféle gyógynövényekböl elöállított üdítö.
2012. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Melyik étterembe találtál? :)
2012. júl. 11. 10:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Ki írta, hogy almából készül? Én nem látom.
2012. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen senki. De almát írt alm helyett. Talán innen. Egyébként almalé is van benne, de a nevét a havasi legelőről kapta.
2012. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Győrben lehet kapni egy büfé-falatozóban.

Meg láttam strandokon is meg élményfürdőkben is.

2012. júl. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szilvásvárad
2012. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy Gárdonyi étteremben ittam utoljára, volt több féle is, és nem volt sokkal drágább mint a többi üdítő.
2012. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Az Almdudler Ausztria kedvelt szénsavas itala, melyet vízből, cukorból, szőlő- és almaléből, valamint harminckét különböző alpesi gyógynövényből állítanak elő. Íze leginkább az almára hasonlít.


Története: 1957-ben készítette el először Erwin Klein, aki az ital nevét az "auf der Alm dudeln" ("az alpesi réten jódlizni") kifejezésből merítette. Az ital az alkoholos termékek alternatívájaként lett népszerű.

Az ötvenes évekbeli reklámszlogenje bajovár nyelvjárásban mára szállóigévé vált: Wenn die kan Almdudler hab'n, geh' i wieder ham!, irodalmi német nyelven Wenn die keinen Almdudler haben, gehe ich wieder heim!, azaz: "Ha nincs Almdudlerjük, hazamegyek!"


Napjainkban: Többféle változatban is lehet kapni, létezik cukormentes, szénsavmentes, szénsavas változata, de sörrel is keverik, ekkor Almradler a neve. 2008. december 8-tól újra indította egy kisebb importőr a magyarországi értékesítést, forgalmazást elsősorban vendéglátó egységeket megcélozva.

2012. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!