Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Gyorsan egyszerűen olcsón...

Gyorsan egyszerűen olcsón koktél? SOS!

Figyelt kérdés
Ma ünnepeljük a névnapom és estére koktélt ígértem a haveroknak. Valami gyorsan, és egyszerűen elkészíthetőre gondoltam, és az is lényeges, hogy olcsón kijöjjön. Ami még nagyon fontos, hogy magas alkohol tartalmú legyen (vodka, esetleg pálinka), viszont tényleg finom, mert nem vagyunk oda az erős alkohol ízért! Előre is köszönöm!

2012. aug. 2. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A pálinka annyira domináns, hogy élvezhető koktélt pálinka fő alapanyaggal sosem fogsz tudni csinálni.


Vodkából? Rengeteg variáns van. Gyakorlatilag bármilyen üdítővel keverve mehet. Fel lehet dobni őket grenadine sziruppal, ami baromi drága, úgyhogy nyugodtan helyettesítheted valamilyen sűrűbb szörppel.


Az én kedvencem vodkából:

lengyelek nemzeti itala: mad dog


feles pohárba kb. 3-4 cent vodka. lassan beleöntesz kb. 1 cent, de érzésre simán mehet az üvegből valamilyen piros szörpöt (eper, málna tökéletes), a végén pedig csöpögtetsz bele egy kis tabasco szószt, vagy bármilyen folyékony chili szószt. Húzóra kell meginni. A vodkát szinte nem is érzed, a végén az édes szörp végigjárja a torkodat és amikor már jól éreznéd magad, a chili finoman elkezd csípni. Isteni, nálunk mindenki imádja.

2012. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl drágán ki lehet még hozni hatalmas adat blue kamikazet.

Hozzávalók: vodka (mivel nem tisztán isszátok nyugodtan lehet Kalinka, vagy Royal)

Blue Curacao: legolcsóbb amit találsz a tescoba, vagy bárhol. Általában 1300 körül már szokott lenni fél literes

Lime lé: tökéletes a sió lime-os literes gyümölcsleve.


Mindenből egy rész összemixelve. Látványos, egyszerű, finom és ütős.


Fontos, hogy bármilyen koktélt is csinálsz érdemes venni egy zacskó jégkockát (benzinkutaknál pár száz forintért árulják), mert anélkül, hiába hűtöd be előtte az italokat, nem lesz az igazi. Azt pedig, hogy otthon csinálsz a fagyasztóba felejtsd el, mert sosem lesz elég.

2012. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:
100%

Csinálj daiquirit. Ahhoz csak egyféle szesz kell, és jól bevált, nem is gyenge koktél.


45ml (9 rész) fehérrum

20ml (4 rész) lime juice

5ml (1 rész) cukorszirup


Jéggel összerázod (rosszabb esetben kevered), majd pohárba szűröd.


Ha valamiért nem tudsz lime-ot venni, jó bele a csepegtetős limelé is (2 decis zöld műanyag palackban van) , de abból kevesebbet használj. A cukorszirup helyett jó 2-3 teáskanál kristálycukor is, csak előtte oldd fel kevés vízben, mert rumban lassabban oldódik.



Első: az igencsak népszerű pisco sour koktél pl. abból a piscóból készül, ami megtévesztésig hasonlít a magyar szőlőpálinkára. Legfeljebb az elrontott acetonízű házipálinka alkalmatlan a koktélcsinálásra. Ez az egész csak +1 marhaság, amivel a pálinka eszméletlen egyediségét próbálják bizonygatni.

2012. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Phoney:


Félreértettél és talán én is rosszul fogalmaztam. A megjegyzésemmel nem a pálinka egyediségét, mindenek felett állását próbáltam hangsúlyozni.


Egyrészt a válaszadó írta, hogy egyszerű, olcsó, magas alkoholtartalmú koktélt szeretne. Ennek nyilván alapfeltétele a kevés hozzávaló. Egy két-három összetevős koktélt, pálinka alappal nyilván lehet csinálni, de (és ez teljesen szubjektív) szerintem teljesen élvezhetetlen lenne. Konkrétan a vodka-narancs (ok, ok screwdriver) és egyéb klasszik, széles körben ismert koktélokra vetítve, ha a például a vodka alapot lecseréled pálinkára ihatatlan lesz. Hangsúlyozom...szerintem.


Pisco Sour: sok hozzávalós, nem a klasszikus hajítsd bele a shakerbe és kész van 5 másodperc alatt és bár nekem nagy kedvencem a caipirinha, itthon annyira réteg ital, hogy (főleg kezdő koktél kedvelőknek) eszembe sem jutna ajánlani.

2012. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!