Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért drágább az üveges sör...

Hugo Beka kérdése:

Miért drágább az üveges sör mint a dobozos?

Figyelt kérdés

4-5 évvel ezelőtt arról cikkeztek, hogy a dobozos sör drágább, mint ugyanaz a márka üvegesben még is népszerűbbek a dobozos sörök. Manapság fél liter ugyanabból a sörből üvegben 50-60 Ft-al is drágább lehet betétdíj nélkül, mint pléh-testvére.

Németországban még az utcai árusoknál is csak üveges sör van és a koncerteken betétdíjas műanyag pohár van.


Nálunk miért rettentik el az üveges söröktől a környezettudatos vásárlót?



2012. aug. 11. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:

" Miért drágább az üveges sör mint a dobozos? "


Nincs igazad,nagyon sok üveges olcsóbb ,mint dobozban.

2012. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Németországban még az utcai árusoknál is csak üveges sör van"


Németországban élek, és ITT mindenhol lehet dobozos sört is kapni, nemcsak üvegeset. Müanyag pohárban meg SEHOL nem árulnak sört - nem is venné meg senki.

2012. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez árképzés függő! A TESCO-ban 10 vagy 20 Ft-talm olcsóbb volt az üveges Soproni, mint a dobozos. Csak addig volt olcsóbb a dobozos, amíg akció volt.


Németországról meg pár éve én is hallottam, hogy környezetvédelmi díjjal terhelik a dobozos italokat, így az olcsó szegmensből eltűnnek. (akkoriban jött be egy csomó olcsó sör onnan)

2012. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy láttam, hogy az üveges néha olcsóbb mint a dobozos.. (A környékbeli boltokban, vidéken)

Vagy legfeljebb ugyanannyiba kerül. De drágábbat még nem láttam.

És senki nem rettent el senkit az üvegtől, nincs erre kampány.. De amúgy most hogy mondod, én is szinte mindig dobozosat veszek.

Egyrészt ki az aki az otthonát mindig sörnyitóval hagyja el? Jó, vannak olyanok de én nem. (És szerintem az átlagemberek is úgy vannak ezzel mint én)

Aztán meg a dobozosat bedobod a szatyorba, táskába akárhova, az üveges eltörhet (hiába vastag az üveg, előfordul néha egy két baleset), és mire bepakolsz 10 üveggel a csíkos szatyorba a helyi abc-ben, az már egy 5 perces mamuthangverseny.

A műanyag üveges meg nem törik el, de annak nincs olyan sör hangulata.

A betétdíjas műanyag pohár csak a csarnokban tartott koncerteknél igaz, szerintem a szemetelés megelőzése miatt. :) Mert hát elég rossz ha véletlen törött üvegbe esel pogó közben.. Ha meg senki nem is esik bele vagy lép rá, akkoris rémálom azt feltakarítani.

Szabatéri koncerteken meg csak eldobható műanyagpoharas kannást láttam még. :)

2012. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A mai vásárlók nem igazán környezettudatosak. Azt veszik meg ami olcsóbb, vagy kevesebbet kell vele bajlódni.

De az aludobozt is újra lehet hasznosítani, úgyhogy nem hiszem hogy bármelyik környezetvédőnek rossz lelkiismerettel kéne aludnia az aludoboz miatt. Úgyhogy nem értem miért kell rá külön adót rakniuk.

Aki szemetel, az az üveget is el fogja dobni egy szép napfényes parkban, aki szelektíven gyűjt az szelektíven gyűjti az aludobozt is. Rengeteg helyen láttam törött sörösüveget az út közepén, árokszélén. Ugyanannyit mint a dobozokból.

De hát ők tudják..

2012. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az aluduboznál az előállításon van a hangsúly, azzal van a gond. Az üveg, könnyen, kevés energiával, kevésbé környezetterhelő módon újrahasznosítható.
2012. aug. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Konretizálom egy kicsit, mert a válaszok alapján lehet csak rossz helyről vettem mintát...


"Nincs igazad,nagyon sok üveges olcsóbb ,mint dobozban."


Lehet, de szerintem nem általános. Konkretizálom, Tescoban tapasztalom rendszeresen, hogy a dobozos sokkal olcsóbb mint az üveges.

Pl. most a Dreher és a Soproni dobozos 180 Ft alatt van, de üveges társai 200 Ft felett (+üveg).


"Németországban élek, és ITT mindenhol lehet dobozos sört is kapni, nemcsak üvegeset. Müanyag pohárban meg SEHOL nem árulnak sört - nem is venné meg senki."


Konkretizálnám, Berlinben tapasztaltam az alábbi helyeken:

Főpályaudvarnál az Invaliden Str. buszmegállónál van 4-5 kolbászos utcai árus mindegyiknél csak üveges sör van, igaz abból több féle.

Friedrichstraße -n Snack Charlie négy db utcára nyíló kajálda csak üveges sör van.

Metrócsomópontoknál lévő kolbászosoknál csak üveges sör van (picit általánosítva, nem tudom konkrétan melyik metrómegállóknál).


"Müanyag pohárban meg SEHOL nem árulnak sört - nem is venné meg senki."

Erre közben megjött a válasz, de azért én is referálnék rá: valóban fedett koncerten voltam O2-ben és talán 1 sör ára volt a műanyag pohár betétdíjja, amir visszakaptunk amikor visszavittük a poharat.



A kérdés egyébként egy tényre való magyarázat reményében született, de úgy tűnik, hogy csak szerintem drágább a dobozos mint az üveges. Lehet, hogy csak a Tesco-s akciók miatt veszem észre és csak a Tesco-ban (csak a dobozost akciózzák?).


Onnan jött a téma, hogy vettem egy rekesz sört, hogy majd cserélgetem és a nyitvatartás miatt általában csak Tesco-ba (néha Auchanba jutok el) és ott rendszeresen tapasztalom ezt a jelenséget.

2012. aug. 12. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:
azért drágább az üveges sör,mert abba jobb minőségű főzetből töltenek,mint a ugyan azon márka dobozos társába.
2012. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azért mert az üveges sör minőségibb mint a dobozos. Megittam egy dobozos heinekent és egy üvegeset és zongorázni lehetne e különbséget. A dobozos gazdaságosabb de rosszabb ízre meg amúgy is szerintem jobban néz ki az üveges a kézben.
2012. okt. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!