Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a véleményetek a szőlőtapos...

Mi a véleményetek a szőlőtaposásról?

Figyelt kérdés

Régen, amikor még meztelen lábbal taposták a borhoz a szőlőt, akkor tiszta volt a lábuk??? Mert nekem ez nagyon gusztustalan!! Másnak is? Minek kellett taposni? Miért nem lehetett pl. összetörni vmi eszközzel? Nem értem...És ha vkinek pl. gombás volt a lába?

Még a mai napig igy készitik a borokat??


2009. júl. 22. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
sztem ez volt a legegyszerűbb módszert. és régen is egészségesnek tartották a bort, tehát sztem senki nem lett tőle beteg :) engem nem igazán érdekel, hogyan készül és nem vagyok finnyás :D
2009. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Jó buli! A savanyítani való káposztát is úgy kell, lábbal taposni.

A szilvásgombócot kézzel gyúrják, az nem undorít? Az is végtag. És ha gombás a keze? A mirelitben nem látod. Jobb, ha a rokonaid taposnak, azokban megbízol legalább! Én is tapostamn káposztát, általában azt a gyerekre bízzák, az gusztusos. A szőlőt meg a széplábú menyecskékre, azoknak szopogatná bárki szívesen a lábujját! Mondanak is ilyenkor mindenfélét(erotice)Ha valaki beteg, az nem áll be ilyenkor. Ilyen helyeken még létezik az, amit úgy neveznek: felelősségérzet. Amúgy egy kis gomba lehet hogy csak jót tesz az erjedésnek. A sajton is megeszed a penészt, meg a pöriben is a gombát, nem árt annyit, mint a hypó.

2009. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Meg szokták mosni a lábukat előtte.

Látnád a hordót, a nagyüzemit, rászavaznál egyből a taposásra. Ha a tejet megiszod a tartályautóból, olyan rossz már nem jöhet.

2009. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lábadat könnyebben tisztán tartod, mint valami eszközt, és olcsóbb is.
2009. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De még a mai napig igy készitik a borokat? Kétlem...
2009. júl. 22. 12:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsiben igen. Hangulatos. Nagyban nem győzik. Kicsiben (otthon) a káposztát is tapossuk, mert viccesebb.

Mai nejlon korunkban láttam olyat, aki zacskót húzott a lábára, úgy taposta. De az olyan, mint óvszerben szeretkezni.

2009. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Fúj....undorító...és ha vkinek gombás a lába :S:S:S
2009. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
jah meg szagos,büdös,hiába mossa meg:S:S:S
2009. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
agyatlanok...:S
2009. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom, szuper ez az oldal, de nem hiszem el, hogy akármit irtam ki eddig, legyen az varrás téma, legyen az főzés, vagy állatok, mindenhol megy a kötözködés. Hagyjuk már abba....
2009. júl. 23. 08:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!