Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kb. mennyit érhet a pálinkám?

Kb. mennyit érhet a pálinkám?

Figyelt kérdés
Van egy fél literes pálinkám, ami 23 éves. Díszüvegben van, a belsejében van egy körte. Kb. mennyit érhet? Vagy ki tudná ezt felbecsülni?
2009. júl. 23. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
És saját gyártmány, esetleg van neve?
2009. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elküldöd felbecsülöm, az üveget postafordultával visszaküldöm!

Viccen kívül: a pálinkának nem minden esetben tesz jót ennyi állás, szemben a borok nagy többségével. Ugyanis az oxidációs folyamatok is megindulnak két-három év múlva és az rontja az ízét. Egy profi borász, vagy vendéglátós szerintem meg tudja mondani. De a legjobban akkor jársz, ha téli estéken elkortyolgatod.

2009. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van jó pár üveg italom amit még nagyapám vásárolt fiatalkorában..most 79 éves..40-50 éves borok pálinkák..én is kíváncsi lennék mit kóstálnak.
2009. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A pálinka más ebben az esetben mint a bor.A bort megfelelö hömérsékleten kell tárolni hogy érjen valamit.Ezt nekem egy olyan helyen mondták ahová bevittem bevizsgáltatni egy 1972-es tokaji szamorodnit.A pálinka nem olyan kényes ital.Értéke attól függ hogy milyen fajtáju és hogy házi vagy eredeti palackozott.Ird meg nekem hogy pontosan milyen pálikáról van szó és lehet hogy meg is veszem töled.Emailbe is irhatod jegenye05@freemail.hu esetleg képet is küldj róla köszi
2009. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!