Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van öt liter borpárlatom és...

Van öt liter borpárlatom és szilvával szeretném ízesíteni. Mennyit kell beletenni?

Figyelt kérdés
Az öt liter pálinkába kb. mennyi szilvát tegyek?Kimagozzam,hélyát levegyem,félbevágva?Akinek van tapasztalata írja meg,köszönöm.

2012. aug. 21. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

a héj pontos j...

brrr...irgumburgum... általános iskola, maximum 3.-4-osztály


szerintem rakd bele,plusz ízt ad neki...

2012. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen aszaltszilvát tegyél bele, az sokkal zamatosabb, mint a "friss" szilva".


A mennyiség pedig ízlés kérdése! Minél többet raksz bele, annál jobban beízesíti, és be is barnul-feketedik. Én kb. 1 literbe kb. 100 g aszalt szilvát raknék!


Gyorsabban kifejti hatását amennyiben az aszalt szilvákat nem egészben hanem darabolva pakolod bele!

2012. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

bocs a ly miatt,igazad van,én hibám.



hallottam,hogy dió pálinkát is csinálnak így.azt hogyan kell?

2012. aug. 21. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!