Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni az eredeti abszintot a hamisítványtól?

Figyelt kérdés
Mos olvastam utána, hogy Magyarországon a hamisítványok sokkal elterjedtebbek, viszont ilyesmikkel én nem akarom mérgezni a beleim. Viszont haverokkal megbeszéltük, hogy a következő összejövetelen egy (vagy több) üveg abszint lesz a díszvendég.

2012. szept. 17. 08:22
 1/2 Phoney ***** válasza:
100%

Ha nem ismered az abszintot, akkor magadtól igen nehezen.


[link]


Itt majdnem minden itthon kapható márkáról találsz érdékelést (a listán pirossal vannak kiemelve). Az egész hazai kereskedelemben csak a Duplais Verte és a Kübler igazi abszint, és mindkettőt olyan drágán adják (11e és 15e), hogy külföldról olcsóbb megrendelni. Meg persze rendelhetők kicsit olcsóbbak is, főleg, ha több üveget akartok, de 7 decit 10 ezer alatt nem úszol meg. (Persze ebből a 7 deciből kihígítva 3 liter ital lesz.)


Ha ezek helyett minél jobb utánzatot akarsz olcsón, akkor viszont a Efe Raki vagy a Yeni Raki ajánlott, ugyanis jobban hasonlítanak az abszintra, mint bármelyik hamisítvány, meg finomak is.


[link]


Hypermarketben nem szokott lenni, de italkerben gyakori.

2012. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tökéletes válasz!
2012. szept. 17. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!