Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan csináljak édes bort?

Hogyan csináljak édes bort?

Figyelt kérdés
Leszüreteltem,egy hétig állt a zúzott szőllő majd lepréseltem.A must már erjedt és 21 fokos,tehát jó a cukorfoka.Mit csináljak vele hogy a kiforrt bor nem édes,de legalább félédes legyen?A must még most is édeskés de ebből a" cukorból" alkohol lessz és a bor savanykás mint édeskés.Több fajta szőllő van és külön van "préselve"(nem hektoliterről beszélek),mindnek más a cukorfoka de 21 maligán fok körül van.A borok élvezhetők,finomak no meg szőllőből van de szeretnék félédes bort is és ha van valakinek jó ötlete szivesen venném.Inzulinos cukorbeteg vagyok í a cukor kizárva az édesítő szerek meg nem borhoz valók!
2012. szept. 21. 13:40
 1/2 anonim válasza:
Ha túlcukrozod akkor lesz édes, mert attól a cukortól édes ami nem alakult alkohollá, ez a verzió ugye kizárt. Neked nagyon jó cukorfokú borod van ezért mérni kéne az alkoholfokot és amikor még édes, de már elég az alkoholfok akkor le lehetne fejteni, kénezni, jó esetben a kén leállítaná a forrást és édes borod van.
2012. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy tettemvona el mustot is borkénnel,nátriumbenzonáttal és kifort a mustom pedig hideg helyen volt.
2012. szept. 21. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!