Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Házi mentalikőrt készítettem,...

Házi mentalikőrt készítettem, de túl sok benne a menta. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Volt egy üveg (félliter) kommersz whisky-m, olyan se íze se bűze kategória. Beleraktam 20g szárított (házi) mentalevelet, aztán eszembe jutott, hogy ennyit egy literbe szoktam. Még csak 3 napja ázik, de már túl tömény az íze. Szerintem holnap leszűröm, és hozzárakok 20dkg cukrot.


Mit kezdjek vele? Feljavítani fel lehet valahogy? Vízzel nem akarom hígítani, több töményem meg nincs, csak házipálinka.


+1 kérdés: üdítővel keverve kóstolta már valaki a mentalikőrt? Melyikkel finom?


2012. okt. 1. 23:08
 1/5 Phoney ***** válasza:
100%

Limonádéval próbáld meg, ha nem akarsz több töményet önteni hozzá. (Egyébként a legolcsóbb vodka is megtenné, csak tényleg vodka legyen ráírva.)


3 nap után még az is elképzelhető, hogy a 20 dkg cukor megmenti és magában is iható lesz. Ha nem, akkor pohárban kísérletezz vele, hogy mennyi házipálinkát „bír el”, mert valamennyit biztosan.

2012. okt. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
Majd elfelejtettem: ha egy növényi likőrön a sima cukor magában nem segít, a belőle főzött karamell még mindig sokat tud kerekíteni rajta. Aránylag nehéz olyan rossz növényi likőrt csinálni, amit a karamell nem ment meg, csak túl sok ne legyen. Fél literhez kb. 4 evőkanál cukorból főzz.
2012. okt. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most szűrtem le egy perce, már hozzá van öntve a cukor. Várok még egy napot hogy feloldódjon, aztán ha nem jó akkkor megy bele egy deci pálesz meg a karamell :)
2012. okt. 2. 11:35
 4/5 mustafa33 ***** válasza:
idd meg és csinálj újat
2012. okt. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Need money :)
2012. okt. 5. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!