Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi ideig képes elállni a...

Mennyi ideig képes elállni a vodka-narancs? 2hetes lesz szombaton 1 hétig hűtés nélkül volt azóta hűtve, minimálisan lett fogyasztva!

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Megromlani nem fog hűtve, csak az alkohol lesz benne fokozatosan egyre kevesebb.
2012. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha rostos narancslével van, az szerintem ugyanúgy megromlik vodkàval is egy idő utàn, úgy mint egymagában felbontàs utàn. Ha megkóstolod lehet érezni rajta, hogy már rosszl a narancs benne. Max kiköpöd.:)
2012. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon utálom, ha valaki csak azért válaszolgat, hogy írjon valamit.

Én akkor válaszolok meg egy kérdést, ha értek hozzá, vagy gyakorlati tapasztalatom van benne.


Tehát, első: "csak az alkohol lesz benne fokozatosan egyre kevesebb."

Miért lenne egy lezárt üvegben az alkoholtartalom egyre kevesebb? Hová lesz belőle? Nem lesz kevesebb. Akkor nem érne egy 10 éves pálinka annyit, amennyit ér.


Második: Hogy romolhatna meg a rostos üdítő alkoholos közegben? Milyen fermentációs folyamatok indulnak meg benne? Elárulom: semmilyen. Az alkohol jelenléte kizárja a további erjedés kialakulását jelen körülmények között.


Nagyon utálom, ha félkézből kapott információkat kész tényként tálalunk a kérdezőnek, pláne úgy, hogy fingunk sincs a dolgokhoz.

-élelmiszeripari mérnök vagyok-

2012. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:
Ha 1:2-nél nem keverted hígabbra, akkor a hűtőben eláll egy ideig, de az első 1 hét alatt ugyanúgy elkezdhetett romlani, mint egy megbontott üveg bor. Ahhoz, hogy stabil legyen, legalább 1:1,5 arány kellene (kb. 15% v/v). Ha a hűtő előtt még jó íze volt, akkor most is jó.
2012. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!