Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Almabort készítek, körülbelül...

Almabort készítek, körülbelül 30 litert, egy nagy üvegbe lesz téve, tarthatom e a konyhában?

Figyelt kérdés
Erjedés közben szén monoxid keletkezik, és az fulladást okozhat... Ezért érdeklődöm.

2012. okt. 14. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem! Könnyen beszivároghat a szobába, de ha a konyhába vagy is erős fejfájás, émejgést érezhetsz! Ha nincs más hely neki, akkor a konyhába, ajtó bezárva, ablak kinyitva. De ha van kamra, ott általába nyitva az ablak, ott a legjobb!
2012. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
azért 30 liternyitől ne akarjatok már megfulladni!! ne tsdd konyhába,mert nem ideális a hőfok az erjedéshez,de ennyi szénmonoxidtól,amit 3 liter cefre ereszt,nem fogsz semmit érezni....
2013. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, meg kell mondjam egyik sem volt hasznos, de azért köszi.

első: a konyhában erjesztettem és nem fulladtam meg tőle

második: a hőfok is megfelelő volt mivel tökéletesen megerjedt...

2013. jan. 8. 20:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem törvényszerű, de benne van a pakliban. A falu végén volt egy kis öreg bácsi, egy nagyon régi háza, ami még a nagyanyjáéké volt. Amióta az eszét tudta az öreg, borászkodtak. Ő is, egész addig, amíg egyszer nem találták meg az ágyba, holtan. Pedig még egy kis konyha is volt a pinceajtó és a szobája között, és évtizedek óta így erjesztette. Pinceajtót kinyitotta, és így felment a konyhába a szén-monoxid. Volt egy szellőző a plafonon, de most valamiért nem ment ki a méreg, és reggelre holtan találták a szomszédok. Megállapították, hogy a halált fulladás okozta, és a vizsgálatok kimutatták, hogy a pincéből ment fel a szén-monoxid. Több, mint 100 éves ház, és így csinálták évtizedek óta. És látod senki nem számított rá, csak az öreg nem ment reggel a boltba, és feltűnt nekik, és az egyik szomszédnak volt kulcsa, és amikor bementek, akkor látták, hogy meghalt. Persze nem törvényszerű, meg nem is 30 liter, de ki tudja.
2013. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
tökéletesen 19 fok körül erjed,ha a konyhád annyi,akkor jó,ha nem,akkor számodra megfelelően erjedt,az élesztő számára kevésbé...
2013. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
az öregről író,nálad az van benne a pakliban,hogy fogalmad sincs a szénmonoxid fizikai tulajdonságairól,és a boélesztő által termelt mennyirégről.és zagyválsz...feljött a pincéből,mi?:))
2013. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hogy hogy mint nem tudom, én az öreg egyik rokonától hallottam, én csak azt tudom, amit tőle hallottam. Felment a gáz, az öreg meg meghalt.
2013. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
annyira gáz, hogy a kérdést 3 hónapja tettem fel és alig kaptam rá választ, de amint van mibe belekötni rögtön jönnek a válaszok...
2013. jan. 12. 00:39
 9/10 anonim válasza:
annyira gáz,hogy csinálsz valamit,úgy hogy nem vagy tisztában a következményeivel... és támaszkodsz olyan sületlenségekre,miszerint a mustgáz felszáll:D még jó hogy nem veszélyes,amit csinálsz,és az első válaszoló nem nyugtatott meg,hogy csináld nyugodtan,mert akkor nem sopánkodnál itt,hogy válaszolni mertek a kérdésedre...Azt hittem ez az oldal azért van.Az infót meg tedd zsebre,köszönd meg,és használd fel jövőre
2013. jan. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Annyira gaz hogy fogalmad sincs mirol beszelek, pedog az Elozo kommentet pont az ilyen paraJoknak szantam...:)))) hat igen, legalabb meg tudtok mindig nevettetni:)
2013. jan. 12. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!