Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tudnátok írni jól bevált...

Tudnátok írni jól bevált mézsör receptet?

Figyelt kérdés

Kérlek ne a google receptkönyvet linkeljétek azt már olvastam. Főként méz őstermelők próbálkozásaira, eredményeire vagyok kiváncsi.

A fő hozzávalók kb: méz, víz, fűszernek max gyömbér, bodza, citrom jöhetne szóba, meg persze csatosüveg. Szénsavasat akarok és nem vagyok tisztában az arányokkal meg az erjedési idővel (van kotyogós erjesztőedényem meg erejsztőcukrom is ha kéne) és nem akarom sem fölrobbantani az üvegeket meg szénsavmentes löttyöt se. Árpasört már csináltam pontos recept alapján az egész jó lett kérlek segítsetek!



2012. nov. 27. 21:28
 1/1 anonim válasza:
100%
Én méz-termelő vagyok, és pár éve csináltam mézsört, de elég rossz íze volt. A mézbor sokkal finomabb. Van egy könyv Ambrózi báró "Méh", a század elején írta, nagyon sok receptet megad az egyik fejezetben.
2012. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!