Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Férfiak többségébe ha isznak...

Férfiak többségébe ha isznak likört, akkor melyik az, ami leginkább számukra kedvező? Esetleg valami más fajta italt?

Figyelt kérdés
Szeretnék ajándékba csinálni házilag likröt egyik barátomnak, és a véleményetekre lennék kiváncsi. Esetleg olyan italt tudtok, ami otthon elkészithető, és nyerö lehet?

#likőr #házilag készíthető
2012. dec. 16. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Citrom, mandula, kávé.
2012. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
Szerintem férfinál növényi likőrrel lehet a legkevésbé mellélőni, vagy vermuttal, ami hasonló. (Én inkább azt csinálok itthon, mert kevésbé bosszulja meg a hibákat. Lényegében ugyanaz, csak ott nem vodka az alap, hanem olcsó száraz fehérbor vodkával erősítve.)
2012. dec. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mustafa33 ***** válasza:

csak ne legyen amolyan ragasztó ☺

egyébként a dió likőr a legtöbbünknek bejön, vagy a keserűk. de semmi sem biztos.

2012. dec. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ahogy írta az előző a keserű a bejövős meg a baileys

meg mentalikőr

2012. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én egy narancslikörre gondoltam épp, vodka az alap, bízom abba, hogy az is nyerő lesz
2012. dec. 17. 18:28
 6/8 Phoney ***** válasza:

Narancslikőrhöz csak a héját használd, és arról is reszeld le a fehér részt, mert az nagyon megkeseríti. Még akkor is elég erősen kell majd cukrozni, ha csak a narancssárga rész ázott benne.


Arra vigyázz még, hogy könnyű túlizesíteni: én még csak mandarinból csináltam, de 10 mandarin héja sok lett 6 dl szeszhez, kb. 5-6 lett volna ideális. Narancsból akkor gondolom 2-3.

2012. dec. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
1,2 liter vodkához 5 narancs héját irt, figyeltem, hogy a fehér rész ne kerüljön bele, itt-ott amott látszik halványan hogy fehér,de nagyon vékonyan, annál vékonyabban nem lehetett volna krumplipucolóval levágni. De az a minimális remélem nem fogja befolyásolni az ízét.
2012. dec. 17. 20:18
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
Hát én abból a narancsot konzerváló lötyből amiben fürdetik a narancsot leszedés után, nem szívesen innék. ☺
2012. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!