Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Itthon alapvető konyhai...

Itthon alapvető konyhai felszereléssel lehetséges a pálinka vagy szeszesital főzés?

Figyelt kérdés

tehát úgy értem lepárlóberendezés nélkül


egyáltalán hogy kell pálinkát főzni?


2012. dec. 27. 19:37
 1/10 anonim válasza:
Régen főztek kuktával meg 25 literes tejeskannával, de állítólag az fejfájást okozott, mert alumíniumból van.
2012. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mivel fogalmad nincs nem tudsz főzni még barkácsolással se!Barkácsolás nélkül meg nagyon nagy méregtartalmú kotyvalékot tudnál előállítani.Nekem az öcsém hozott egyszer ilyen házilag kotyvasztottat, hogy az íze nem jó.Én az üvegkészülékemmel letisztáztam és az 1 literből 3dl-t szedtem ki ami tiszta zavaros és büdös volt, tele méreganyaggal.Azzal kell kezdeni hogy egy pontos hőmérőt kell beépíteni.
2012. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fejfájást nem az alumíniumedény okozta hanem az átrotyogtatott méreganyagok ahogy előbb írtam
2012. dec. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet, apósom házi készítésű főzővel kiváló pálinkát főzött.

De te ne próbálkozz vele, ehhez komoly tudás kell.

2012. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bumbi02 ***** válasza:
Hát, apám már szerintem már vagy 20 éve mindenévben főz pálinkát, és mindig házikészítésű pálinka főzővel. De jó íze volt mindig.
2012. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

házikészítésű pálinkafőző készítéséről írhattok nekem


meg ugye ezt csak nyáron lehet, igaz?

2012. dec. 28. 11:24
 7/10 anonim válasza:

Ha meg akarsz vakulni, hajrá!


Rézcsövet meg nagyon drágán tudsz csak szerezni, és az esszenciális egy pálinkához!


De inkább azt mondom hogy nem éri meg, mert veszélyes nagyon!

2012. dec. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:

Alapvető konyhai felszereléssel nem. Ez olyan lenne, mint fazék nélkül levest főzni.


A szeszfőző üst megépíthető házilag, de az nem annyiból áll, hogy összeraksz néhány edényt. És nem is annyiból, hogy pár sorban le lehessen írni. Utánaolvashatsz pl. itt:

[link]

2013. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bumbi02 ***** válasza:
Nem csak nyáron.. Apám most december elején főzte.
2013. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

és honnan szerzett ilyenkor friss gyümölcsöt?

nem csak abból lehet?

2013. jan. 5. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!