Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ennek mi az oka? (Berugásos...

Ennek mi az oka? (Berugásos kérdés. )

Figyelt kérdés

Ugyebár jól ismert a mindenki barát, a bátor vagyok, a gazdag vagyok, a beszélek idegen nyelveket, a felhívom a haverokat és a többi fokozat.

Bár vannak akiknél egyes fokozatok kimaradnak, és az ugyanolyan vagyok mint józanul után egyszerre jön a zombi fokozat, de sok embernél több vagy kevesebb fokozat szépen megvan, ha nem is mindig abban a sorrendben, ahogyan leírták.

Na de mi annak az oka, hogy az alkohol egy emberben is ennyiféle hatással járjon a különböző telítetsségi szinteknek megfelelően?



2013. jan. 2. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Hacsak nem vagy 12 éves akkor erre szerintem te is tudod a választ.
2013. jan. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy az alkohol ellazítja az embert, de azt nem, hogy miért van ennyiféle fokozat? Mert másfajta drogoknál nem ennyire széles a skála egy emberre levetítve.
2013. jan. 2. 01:31
 3/5 Phoney ***** válasza:
100%
Az alkoholnak nagyon egyszerű hatásmechanicmusa van, dupla GABA-gátló, vagyis idegnyugtató. A fent felsorolt dolgokat nem maga az alkohol okozza, hanem letompult állapotában így működik a fejed és kész, lényegében csak egymnás után feloldódó gátlásokat soroltál fel (az idegenekkel szembeni bizalmatlanság, a félelem, az anyagi felelősség, stb). Nem az alkohol működik így, hanem az agyad. Az egyéb drogokat általában egy adagban szokás beadni, és általában ott is eltér a különböző adagok hatása.
2013. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így már világos a dolog! Na de vannak, akiket nem lazít el. Ez miért van?
2013. jan. 2. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy reagál(hat) .

Én ismerek olyat aki veszélyes ha iszik, nagyon agresszív tud lenni olyankor.

Persze van olyan, akiből mindig mindent harapó fogóval kell kiszedni, aztán ha iszik le nem lehet állítani, csak csicsereg...:)

2013. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!