Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Baileys - hez miylen arányba...

Benyovszky Oszkár kérdése:

A Baileys - hez miylen arányban keverje össze az ember a whisky-t és a tejszínt?

Figyelt kérdés
Valamint mi kell még hozzá?

2013. jan. 17. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nemcsak tejszín kell bele?

Kávét nem éreztem rajta

2013. jan. 17. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem csak tejszín. Kakaó, fahéj, cukor, tej, whiskey kell hozzá.

Persze a tej alapvetően nem keveredik a whiskeyvel, úgyhogy még a tökéletes hozzávalók esetén sem lesz ugyanolyan a végeredmény. Sőt.


A felsorolt kulcsszavakat pedig sürgősen el kell felejteni. Whiskey és whiskey között kb akkora a különbség, mint a Tesco gazdaságos sör és a Guinness között.

Ha jó ízt akarsz, akkor használd a Baileys által kizárólagosan felhasznált Bushmills whiskeyt. (abból készül)

Ha nagyon nem sikerül ilyet beszerezni, akkor Johnnie Walker, még az áll a legközelebb.

2013. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:

A Bailey's 17%-os, tehát 40%-os whiskyt használva ezt akkor éred el, ha a whisky és az összes többi összetevő aránya 3:4 (vagyis egy normál üveg [7 dl] Bailey's pl. 3 deci whiskyből lesz). A tejszínt nem érdemes előre kimérni, hanem a végén felöntöd vele az egészet 7 dl-re.


A Bailey's-ben egyébként nincs tojás, és a receptek egy része túl sok kávét ír; ahogy mondod, az igaziban alig venni észre. Eddig szerintem ez a recept áll a legközelebb az eredetihez (az összetevői és az íze alapján is):


[link]


Kivéve, hogy a mézet jobb feleannyi cukorral helyettesíteni, mert összekaphatja az üveg alján a tejszínt.

2013. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:

ma 15:01

Te komolyan észreveszed, hogy melyik házi Bailey's milyen whiskyből készült? Persze egy bourbon valszeg felfedezhető, de amíg nem tud az ember olyan jó bailey's-t csinálni, hogy megszólal, addig tökre fölösleges a legolcsóbb (3e alatti) skót whiskyknél jobbat venni hozzá. Én elég sok mindent meg tudok különböztetni, de hogy egy házi bailey's (feltéve, hogy jó a recept) milyen európai whiskyből van, az még nekem is tökmindegy, nem még az átlagfogyasztónak. (A Johnnie Walkerre meg éppen nem mondanám, hogy különösebben hasonlít a Bushmillsre.)

2013. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

15:28. Ízlések és pofonok. Szeretem a whiskeyt, értek is hozzájuk, én észreveszem a különbséget. A Bushills se egy őrült drága dolog. Az a +1000 Ft kb 2.5 üveg Baileysnél igazán megéri azt az óriási különbséget, hogy a végeredmény finom lesz vagy pocsék, olcsó ízű. (tehát kb 400 Ft/üvegről beszélünk)


Johnnie Walkert azért írtam, mert az legalább ugyanazé a cégé, mint aki a Bushmillst birtokolja. Nem is kevés ideje. Nyilván keringenek a belső, szakmai infók, fejlesztések, tapasztalatok.

2013. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:

Lényegtelen, hogy egy a tulajdonosuk. A Bushmills egy tipikus ír whisky, a Johnnie pedig egy tipikus skót whisky. Ha ezek után szerinted a Bushmillshez a Johnnie áll a legközelebb (és nem mondjuk a Tullamore Dew, Jameson), akkor inkább bele gondolok, mi az, amit valóban tudsz a whiskykről. A Teacher's, a Canadian Club, a Kilbeggan és a Jim Beam tulajdonosa is ugyanaz, remélem nem érzed úgy, hogy közel állnak egymáshoz:P


Mellesleg a Bailey's nem ugyanabból a Bushmillsből készül, amit ötezeröté' Bushmills Originálként palackoznak (mivel fölösleges), hanem csak a Bushmills főzde az egyik beszállítójuk (és egyáltalán nem az egyetlen: [link] Az az 500 Ft sem tudom, mi alapján számolódott mert Bushmillsből legkevesebb 2300-ba fáj egy üveg bailey's-re való, egy olcsó scotchból meg mondjuk 1200-ba. És pár ponton el lehet rontani annyira ezt a bélizcsinálást, hogy amúgy is az alapwhisky lesz a legkisebb különbség.

2013. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kávéhoz kellene, ott összekevedik a tejszín a whisky-vel. Így nem ugyanzt a hatást kapjuk?
2013. jan. 21. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!