Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mákból lehet pálinkát főzni?...

Mákból lehet pálinkát főzni? Mennyi kellhet belőle fél literhez?

Figyelt kérdés

2013. febr. 3. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Micsoda?
2013. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Azt mondják, amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is, és fordítva.

Máklekvárról még nem hallottam... :-)

2013. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ettél még máklekvárt?? Nebassz! Viccen kívül; néztem neten recepteket és sztem egyszerűbb, mint a Jaeger házilag. Bár csak említették, h mindenből lehet pálinkát főzni, nekünk van mákföldünk és elgondolkodtam, hátha...
2013. febr. 3. 23:18
 4/7 Phoney ***** válasza:
87%

Pálinkát konkrétan semmiképp nem lehet főzni belőle, mivel nem gyümölcs, de egyéb égetett szeszt sem igazán, mivel csak 3% cukor van benne, keményítő meg semmi. A nagy része élelmi rost, zsír és fehérje. Persze lehet cukrozni, de akkor nem mákból főztél valamit, hanem mákkal ízesítetted a cukorcefrét, nem ugyanaz...


Mákkal legfeljebb likőrt ízesítenek, pl. a Mácium egész jól eltalált darab.

2013. febr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
màkbol legfeljebb morfint fogsz fõzni nem cefrèt
2013. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a pálinkához cefre kell...


És teljesen egyedül ne állj neki ilyesminek, mert ha ennyire értesz hozzá, akkor jó eséllyel olyat főzöl, aminek nem fogsz örülni. (és akkor még az volt a legjobb eset, ha csak a kedvedet szedi, nem az egészségedet)

2013. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Magna Cum Laude Mácum mák + pálinka erre mondják hogy mák pálinka
2013. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!