Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a kedvenc borotok és...

Gerge12 kérdése:

Melyik a kedvenc borotok és miért?

Figyelt kérdés
A miért alatt a bor izvilágának kifejtését és értékelését értem.
2013. febr. 10. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Koccintós.
2013. febr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha már arra adom a fejem, hogy iszok, akkor csak minőségit:

fehérből: a Tokai Aszú, vagy a Tokai Szamorodni

vörösból: az Egri Bikavér


társaságban, dumcsizáshoz: hosszúlépés Debrői Hárslevelűből. Ha Debrői nincs, akkor nem iszok.

2013. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Sok kiváló bor létezik a világon ráadásul minden embernek kicsit más a száj íze ezért is érdekes ki mit gondol a különböző borokról. Én magam is úgy gondolom hogy a jó bornak jó minőségűnek kell lennie de a jó minőség nem feltétlenül jelenti azt hogy a bornak márkásnak vagy Franciának kell lennie. A személyes kedvencem például a Sümegi Ambrózia ami egy jégbor és pl. Rajnai Rizlingből készül igazán finom és különleges bor, vörösborból a kékfrankos is kiváló választás de ugyan akkor úgy gondolom hogy minden bort érdemes megkóstolni legyen az külföldi vagy hazai édes, száraz vagy félszáraz bor de minden ember megtalálja a kedvenceit, legalább is idővel.
2013. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 doboszoli ***** válasza:
82%

Cukortartalmat tekintve a félszárazakat, az teljesen száraz borból csak a "nagy" borokat szeretem, ennél a pénztárca szab határt.

Lokálpatriótaként természetesen a mátrai, egri termőhelyről valók a kedvenceim, de szívesen fogyasztom a szekszárdi vöröseket is. Azt, hogy vörös, vagy fehér, étele válogatja.

Desszertborként (édesből) csak a tokaji.

Ám szívesen megkóstolok egy jól összeállított, és persze jól kezelt vegyes kerti borocskát is.

Idevágó:

Melyik a legrosszabb bor?

Amit a vasutas fizetés előtt két nappal, hitelbe sem iszik meg.

Jó öreg tűzikovács ismerősöm pedig azt vallotta: "Bor két féle van, jó és rossz. Ha van akkor jó, ha nincs akkor rossz!"))

2013. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
voros edes vagy desszer bor. rose amikor szomoru vagyok. savanyu hazi bor mikor depis vagyok es a nagyinal vagyok. regen volt de igaz volt. amugy a krim felszigeten detto jo mint a magyar. tobbet nem tudok .habar az odesszai is van jo. ja... az import magyarbor ukrajnaban nagyon rosz azaz a tokaji nekem nagyon nem olyan mint nalatok. jo bor ivast)))
2013. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Dankó!

olcsó bornak számít de szerintem 10/10. egyik kedves ismerősöm nincs oda a borokért, ezt a bort mégis megissza. csak ajánlani tudom!

2013. febr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
la fiesta......
2013. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!