Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mik az összetevői a Törley...

Mik az összetevői a Törley muskotályos édes pezsgőnek?

Figyelt kérdés

Tudom viccesen hangzik, de allergiás roham jött rám, egy pohár törley pezsgőtől. Nem ez volt az első roham, de ez az első alkalom, hogy csak Törleyt ittam. Az első pohár után, elkezdtem tüsszögni (5-6 db) aztán elkezdett viszketni a fejbőröm(minden rohamnál ugyan ott) és az állam, aztán jött a köhögés, majd a tüdő sípoló hangja...

Szeretném kideríteni mely összetételére lehetek allergiás, és nem, nem a szőlőre :D

voltam már allergia teszten, de ott az sem mutatott semmit, ami csak teszter lett volna, a háziorvosom szerint 100%osan allergiám van, csak azt nem tudják, hogy mire...



2013. márc. 11. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg csak mustból készülhet, ezen kivül egy nagyon kevés szulfitot, tehát kénport tartalmazhat.
2013. márc. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hisztaminra teszteltek már?
2013. márc. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet kénvegyület a hordó kénezéséböl, lehet a muskotályos szölö (nem ugyanaz, mint a normális szölö).


Egy pezsgöben (elvileg) nem semmiféle adalék nem lehet, csak szölö illetve a belöle készült bor.


De irhatsz a gyártó cégnek is, ök tudnak értelmes választ adni.

2013. márc. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2. arra tudtommal még nem


Köszönöm a válaszokat :)

2013. márc. 11. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!