Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mentalikőr szárított mentalevé...

Mentalikőr szárított mentalevélből is elkészíthető, vagy csak friss mentalevélből? Illetve melyikből jobb, finomabb?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 01:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami nekem van receptem,azt frissből szoktam készíteni./friss,cserepeset tudsz venni az intersparban,vagy akár a tescoban is/

Viszont azon agyalok éppen,hogy szárítottból is megérne egy próbát.Vodkával az is megázna.

Én szárítottból úgy csinálnám,hogy tovább hagynám ázni egy nappal,mint a frissből készítettet.

2013. ápr. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak azért mert külföldi vagyok, és itt ha nem nagyobb városban laksz szinte képtelenség találni cserépben.Viszont kérhetnék valakitől, de az még vagy 2 hét mire olyan állapotban lesz, mert ilyen jó az idő..:S Akkor majd gyógyszertárban veszek szárítottat, és meglátom, hogy sikerül.Úgy terveztem én is, hogy legalább 4-5 napig hagyom "ázni" vodkában. Kösz
2013. ápr. 5. 14:41
 3/3 Phoney ***** válasza:

A növényi likőröket normális esetben szárítottból készítik, úgyhogy nyugodtan. A nyers sokszor hozzáad egy árnyalatnyi „fűízt”, bár ez nem mindig feltűnő.


Mondjuk a gyógyteának csomagolt növények jellemzően nem fűszerminőségűek, de nekem azzal is ízlett a mentalikőr.

2013. ápr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!