Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Be fogják vezetni Magyarország...

Be fogják vezetni Magyarországon a 21éves korhatárt alkoholvásárlás szempontjából? Ha igen, mikorra várható?

Figyelt kérdés
2008. jún. 16. 19:28
 1/9 anonim válasza:
69%
Erről pontos információ nincs, de szerintem nem tilthatják meg az alkohol vásárlást, mivel ezzel személyi jogokat sértenek meg.... És amúgy is ennek a törvénynek semmi értelme nem lenne mert attól még mindenki úgyanúgy kocsmába fog járni, és kiszolgálják
2008. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Jelenleg 18 éves kora fölött nagykorú az ember. Vagy módosítják ezt is 21-re, vagy marad minden a régiben.
2008. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
huh remélem nem vezetik ezt be:S köszi
2008. jún. 16. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami olyasmit akarnak csinálni, mint Amerikában, ahol kétlépcsős a nagykorúság: 18 éves korodtól ugyanúgy büntetető vagy, mint egy felnőtt (akár halálbüntetést is kiszabhatnak), lehet házasodni engedély nélkül, stb., de alkoholt csak 21 éves kortól lehet fogyasztani. Engem ugyan már egyik korhatár sem érint, de azt gondolom, hogy aki eddig is akart, hozzá tudott jutni, és ezután is így lesz.


Azt mondják, azért van erre szükség, hogy a mértéktelen alkoholizmust visszaszorítsák, de ugyanebbe a programba húsz éve már belebukott egy bizonyos Gorbacsov elvtárs, vele pedig egy egész világrend... Egyébként szerintem is hülyeség az egész tiltósdi: a kábszer is tilos, mégis majdnem mindenki kipróbálta már. :P

2008. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
amúgy énis pont erre a gorbacsovos dologra gondoltam, szal nem is értem hogy gondolhatják ezt komolyan... abszolút semmi értelme.
2008. jún. 16. 22:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a lépéssel az alkoholizmust nem tudnák nagy mértékkel visszaszorítani, mert bár sok fiatal fogyaszt alkoholt 18 és 21 között (meg 18 alatt:), az alkoholisták zöme idősebb 21-nél.
2008. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha bevezetnék se mennének sokra...15 vagyok és kiadják a cigit is meg az alkoholt is :/
2008. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha be is vezetik várjanak még 1 évet:) és akkor nekem már tök mind1

De szerintem nem fogják

2009. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
pár hete vagyok 16 és tudok magamnak készíteni piát, úgy hogy nem érdekel, amúgy bosszantana a dolog. Vesszen Amerika és az új világrend!
2010. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!