Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fura, hogy nekem akár egy sör...

Fura, hogy nekem akár egy sör is "megárthat"? Már annak is érzem a hatását, míg a barátaimnak minimum 2-3 vagy akár 4et is meg kell inniuk.

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennek lehet több oka is, p.l. soványabb vagy náluk, vagy nem vagy "edzésben", de lehet egy enzimhiány is.
2013. máj. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Normális.

Előfordulhat, hogy még tapasztalatlan a gyomrod és a májad, de az is esélyes, hogy nem termelsz elegendő enzimet, ami lebontaná az alkoholt. Lehet, hogy kellemetlen, de nem baj. Örülj neki, hogy olcsóbban kijössz. :D


(Bizonyos népcsoportokra nagyon jellemző az enzimhiány, pl. Távol-Keleten, Kínában, Japánban sokan nem bírják az alkoholt, hamarabb berúgnak, mint mások itt Európában.)

Egyik barátom pedig konkrétan allergiás reakcióktól szenved - bőrpír, légzési nehézségek - ha akár csak egy-két korty alkoholt iszik. Bár ez elég ritka.

2013. máj. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Csak mindenki azzal piszkál, hogy mivel félig orosz vagyok, így nekem bírnom kéne a piát.. :D

2013. máj. 16. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.


Magamból kiindulva:

- éppenséggel mikor ettem utoljára előtte, mennyit és mit

- régen nekem is kellett vagy három doboz, mire éreztem a hatását, de január óta fogyózok, 11kg-ot leadtam, most bőven elég egy is

2013. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!