Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen bort ajánlotok ajándékb...

Milyen bort ajánlotok ajándékba adni?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek a borokhoz, a tanácsotokat szeretném kérni. Lassan vége az OKJ-s képzésnek, és azon gondolkodtunk, venni kéne valamit a tanároknak. A nőknek értelemszerűen csokor, a férfiaknak bor. Nem szeretnénk sokat költeni erre, de mégsem lenne tanácsos a koccintós... :D Az egyik tanárom vagy a Tokaji aszút szereti nagyon, vagy a Villányi nemtudommit. Egész órán saját magáról beszélt, nem tudom, miért nem jegyeztem meg! :D 2000 Ft-ért lehet venni viszonylag jó bort? És szerintetek OKJ-s vizsga végén szokás ajándékot adni?
2013. máj. 29. 07:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Van itthon egy 600 Ft-os borom, amit sosem fogok meginni, jól érzem, hogy ilyet nem illik adni? :D :D
2013. máj. 29. 07:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2000 Ft-ért már olyan bort veszel, hogy három nyelven beszél és hullahopp karikázik.

1000 Ft-os kategóriában már simán vehetsz minőségi, finom borokat. Ha férfinak viszed, akkor legjobb a száraz vörös, kivéve, ha aszút viszel, mert abból az édes az igazi.

Vörösekből ajánlanám: Teleki pincészettől Merlot, Cabernet Sauvignon vagy Cuvée, ezek villányi borok, nagyon jó árban. Tescoban lehet venni. Itt egy link:

[link]

Fehérből van egy személyes kedvencem: Frittmann Cserszegi fűszeres, 1000 Ft körül van. A legjobb fehér bor, amit eddig ittam.

Ezekket tuti nem lősz mellé.

2013. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Villányi és Tokaji borok a kedvencei, akkor mindenképp az édes borokat szereti, így ne vegyél neki szárazat.

Ha Villányi, akkor Portugieser, ha Tokaji, akkor vagy aszú ( szerintem 3 puttonyos elég), vagy édes szamorodni.

2013. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ivilicious ***** válasza:
89%
Mindenféleképpen tokajit vegyél,az desszert bor,bármikor kortoylgatható, finom, és stílusos is..aszút vagy a szamorodnit ajánlom..de a furmint sem rossz.
2013. máj. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ivilicious ***** válasza:
ja,és aszút már veszel elég jó áron. (bár én nyíregyi vagyok eredetileg, ott piacon 2 liter aszút veszek 600-800 ftért házi pincészetből :D )
2013. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy Somlói Juhfarkot.... 1700 ft körül van, száraz fehérbor, elég egyedi ízvilággal.


Férfiaknak nem szokás desszertbort venni, maximum ha kifejezetten szereti, mint írtad.


Egyébként a legtöbb felnőtt ember tolódik a félszáraz, száraz borok felé, az édeseket és félédeseket inkább a nők és fiatalok szokták kedvelni.

2013. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
U.i.: nem tiszta: több férfi tanárról van szó, és ebből EGY szereti az édeset? Jól értem?
2013. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A főfőfőtanárom szereti a Villányi Merlot bort... vagy vmi ilyesmit. Meg mindig az aszúsodott szemekről beszélt, zamatok, blabla... Ő tanította nekünk a legtöbb tárgyat, és nagyon-nagyon elismert a szakmájában. Már bánom, hogy nem figyeltem oda eléggé, mikor ezekről beszélt. A másik férfi a vizsgabiztos. Az a gond, hogy holnap lesz a vizsga, és reggel hozta fel egy osztálytársam, hogy az estisek virágot vesznek a tanároknak, beszállhatnánk borral. Lehet, hogy bunkó paraszt vagyok, de bennem nem igazán merült fel, hogy ilyesmit kellene. A többieket viszont úgy látom, még most sem érdekli. Pedig az nagyon égő lesz, ha a nők kapnak valamit, a férfiak pedig nem. Azért szeretnék olcsó bort, mert valószínűleg nekem kell majd megvenni, és nem vagyok tele pénzzel. Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 29. 10:47
 9/9 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem a megoldás az, hogy ne legyél töketlen.


Hívd fel 1-2 osztálytársadat, amennyit csak tudsz, és beszéld meg velük, hogy megveszed a borokat. Ha már 10-en beszállnak, csak 3-400 ft körüli összeg/fő.


A tanárnak, aki az aszút szereti, vegyél nemes egyszerűséggel egy 3 puttonyos aszút, az kb. 2000 ft. A másiknak pedig egy száraz/félszáraz vörös/fehérbort 1000-2000 között.

2013. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!