Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Faeper pálinkát szeretnék...

Faeper pálinkát szeretnék csinálni sok fám van mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés
két éve már csináltam de az ecetsavas lett és a pálinkán is észrevehető ! naponta olyan 40-45 liter epercefrét tudok szedni de ez kb egy 7-10-nap mire lehull teljesen de az eper elég kényes hogy az lenne az igazi hogy egyszerre cefrézném le , de ez nem olyan mint az alma h a pincébe leteszem érni és addig a fán is beér és egyszerre darálom le tanácsokat kérnék

2013. jún. 3. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerezz be 60 literes hordókat, borélesztőt, foszforsavat, élesztő tápanyagot, pektinbontót, egy keverőszárat vagy szőlődarálót... Amit leszedsz, azt azonnal cefrézd is be, aztán be is kell oltani... majd ha leforrt mihamarabb le kell főzni.


Gondolom már elolvastad hogy hogyan kell kezelni ezeket a dolgokat, ha nem akkor pedig itt az ideje!

2013. jún. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mi soha nem kinlódtunk vele, egyszerűen leraktuk a fa alá a nejlont, ha jött a seregély leverte az éretlent is, de jobban csak teljesen érett, magától lehullott gyümölcs volt benne, napi egyszer szedtük, és 120 literes hordóba raktuk amíg meg nem telt. Egy kis cukot ha tettünk bele, ami eladásra ment, de ami magunknak lett abba nem tettünk cukrot se. Kevergetni meg egy bottal, gereblyével naponta, ha nagyon forr napi 2x is, és csak bő 2/3-aig tedd a hordót! Darálni az epret nem kell, gereblyével összenyomkodod és utána magától megindul az erjedés. Nekünk volt nagy fánk, csak ki kellett vágni, mert veszélyeztette a házat a gyökere. kisüstből (250-280 liter cefre) volt hogy lett 35-40 liter. És az eper pálesz vagy 3000 Ft/liter. Most 2 kisebb fánk van, aról nem tudom lesz-e egy kisüsttel, szerintem nem. De akkor almával vegyesen fog főni, meglátjuk milyen lesz.
2013. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!