Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinka főzésnél otthon mire...

Pálinka főzésnél otthon mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Konkrétan attól félek hogy valami mellék anyagot termel ami mérgező én meg megiszom.
2013. jún. 10. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nem teszel bele mindenféle kukacos meg földes szirsz*rt, figyelsz a higiéniára (nem kutyasz*ros hordóba mered), és erjedés után gondosan tárolod akkor elvileg nem lehet nagy baj.
2013. jún. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nem lehet nagy bajt ugy ertelmezhetem akkor hogy nem doglok meg,de bajom lehet. Egyebkent nem akarok ilyen litereket fozni,csak nincs semmi amit ugy annyira tudok csinalni mostanaban,es. Szeretem az ilyen kotyvasztos dolgokat
2013. jún. 10. 23:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha tökéletesre főzöd akkor is ártalmas marad az alkohol.

Kotyvasztást hogyan képzeled? 100 liter cefre azért kell sztem hogy megérje egyáltalán belekezdeni, a lepárló sem olcsó, kicsiben nem igazán éri meg. Vagy választhatod azt hogy kifőzeted szakemberrel, de ők sem foglalkoznak nagyon kicsi mennyiséggel.


Szerintem csak úgy érdemes belekezdeni ha rendesen utánajársz a pálinka főzés lépéseinek, és figyelsz a részletekre, mert amúgy szörnyű lehet a végeredmény íze és erősen ráfizetős ilyen esetben.Az indexes pálinkás forumtopicban sok hasznos dolgot leírnak + vannak jó könyvek ilyen témában.

2013. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mindent úgy csinálsz ahogy a tankönyvek írják a végén bolti minőségű pálinkát kapsz, valamivel olcsóbban, de elég sok utána járással + munkával jár a lepárlás.

A házi pálinkák fele kb hihetetlen szar minőség, mivel nem mossák meg a gyümölcsöket, kukacostól dobják a cefrébe, nem őrlik meg stb stb így keletkezhetnek érdekes anyagok a cefrében. Ha jól csinálod csak etil és minimális metil keletkezik a cefréből.

2013. jún. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!