Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol lehet budapesten igazi...

Hol lehet budapesten igazi (nem ízesített vodka) abszintot kapni, még tömény, azaz 60 % fölötti állapotban?

Figyelt kérdés
Kérlek, írj térfogatot, százalékot, árat és helyszínt!

2013. jún. 30. 22:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
TESCO valami 3-4000 ft 70% 0,75 van piros az gyógynövény ízű meg van piros azt még ne mpróbáltam ilyen cseh ABSINTHE
2013. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
a zöld a gyógynövényes
2013. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Phoney ***** válasza:
100%

WhiskyNet (a belvárosban van a boltjuk)


Duplais Verte 0,5 l 68%, kb 17 e Ft.


Absinthe Kübler, 0,5 l, 53%, kb. 14 e Ft, ez színtelen abszint. (A valódi abszint nem feltétlenül 60 fölötti, akár 45% is lehet.)


...de külföldről sokkal olcsóbban házhoz hozzák neked, pl. absinthes.com.)


Elvétve találhatsz még:


Pernod [...blablabla...] d'Absinthe, 0,7 l, 68%, kb. 12e Ft


La Fée Parisienne-t 0,7 l, 68%m kb. 14e Ft


...de ez utóbbi kettő elég gyenge, kb. 5 ezret érnek, a színüket is ételfesték adja.


Ezen a négyen kívül nincs az országban több olyan márka, amit tényleg abszintnak lehetne nevezni, esetleg kimérve a Vom Fass üzleteiben (Mammut).


Egyébként miért fontos, hogy 60 fölötti legyen? Az igazi abszintot mindig is 12% környékén itták, csak a tárolhatósága miatt palackozzák töményen.

2013. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első írt, az hülyeség, ő is benne van az emberek 90 %-ában, akik azt hiszik abszintnek, ami nem az.
2013. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én az abszintot külföldről rendelem, kb. 15 ezret szoktam kiadni fél literért, ebből ugye olyan 15 pohár jön ki, ami nálunk két baráti összejövetelt jelent... szóval nem is olyan sok, egy minőségi bor árában van. Ami relatíve sokba került, de ugye ezek csak egyszeriek, azok a poharak, a kanalak és a csöpögtető (azt a feleségemtől kaptam). Amit az első ír, az valóban nem abszint, és az sem igaz, hogy az abszintnak zöldnek kell lennie.Ha gondolod és aktuális még, akkor linkelek neked elérhetőségeket.
2013. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Phoney ***** válasza:

A kellékek azért egyáltalán nem nélkülözhetetlenek, persze, akinek tetszenek, az nyilván vegye meg, de igazi szükség nincs rájik.


Abszintpohár helyett tökéletes egy sokkal olcsóbb, megfelelő méretű és formájú borospohár (még olyanokat is lehet kapni, aminek van alsó reservoir-ja, mint az abszintpohárnak), az abszintcsap helyett pedig elég egy kisebb vizeskancsó, igaz kicsit nehezebb vele hígítani. Az igaz, hogy a kockacukros szertartáshoz nélkülözhetetlen az abszintkanál, de 1. az abszintot nem muszáj cukrozni, 2. utólag elkevert cukorszirup vagy kristálycukor is megfelel.


Ezek a kellékek csak az 1880-as években jelentek meg, és ekkor már legalább 30 éve cukorral itták az abszintot.

2013. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Elfelejtettem írni, hogy 80%-os fekete abszintot tudok szerezni 5000ft/3 deci áron, ezt nagyon drágállottam, de ahogy elnézem, még olcsónak is mondható.

2013. júl. 20. 01:10
 8/11 Phoney ***** válasza:

Fekete abszint nem létezik. A 80%-os „fekete abszintok¨ csak olcsón előállított csillagánizslikőrök, amik az abszintra nem igazán hasonlítanak, és többé-kevésbé ennek a színvonalát követik:


[link]


Ilyenből három deciért véletlenül se adj 5 ezret.

2013. júl. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kösz Phoney, hogy még időben írtad! Sajnos nem vagyok túl tájékozott a témakörben, kipróbálom, amiket korábban írtál!

Köszönöm az összes kommentet.

2013. júl. 20. 15:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Oh, először én is kávéspohárral kezdtem (annak kb. tudtam, hogy a pereméig öntve az abszintot, finom lesz) meg egy IKEÁS kancsó volt még a barátunk. Évek alatt gyűlt össze a büszkeségem! :)
2013. júl. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!