Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a finomabb, a Royal,...

Melyik a finomabb, a Royal, vagy a Finlandia vodka? (Ha tudtok jókat írjátok+ kb. ár)

Figyelt kérdés

Meg őszintén, ti miért mondjátok azt, hogy finomabb ez mint az? Mi benne a finom? Vagy csak akkor jó, ha keveritek?


Nemtudom, én ukrán vodkát ittam, az bűn rossz volt, be is álltam tőle 40fokos. Azóta én nem nagyon hiszem, hogy azért isszák a vodkát mert finom. De lehet, hogy csak az ukrán ilyen szar?


Ja meg, hogy a vodkát amit írtok, TESCO, vagy esetleg más hipermarketekben be lehet-e szerezni!


2013. júl. 4. 22:12
 1/9 Phoney ***** válasza:
74%

Hát a finlandia pl. azért jobb a rojálnál, mert nem olyan, mint a körömlakklamosó, hanem jól meg lehet inni.


De elérhető áron leginkább a Russian Standard, a Stolichnaya, esetleg az Absolut mondhatja ezt el magáról (ez mind szokott lenni hiperben).


Én személy szerint mondjuk nem veszek vodkát (max. megbízható olcsómárkákat keverékekhez), mert adott árban szerintem másból sokkal ihatóbb, kellemesebb rövideket lehetséges venni a minőségi gabona-finomszesznél (vodka). Persze iható, sőt, savanyú uborkával kellemes, de ha nem ütne, nem volna értéke.


Az átlagos ukrán vodka (pl. az ukrán Stolichnaya) valóban elég szar.

2013. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

???? ez a kérdés komoly??? a royal az ipari szenny, a finlandia tényleg vodka.


Az első írt még jókat. A smirnoff is nagyon jó (a finlandiánál jobb), és az eristoff, bols is (kicsit rosszabb a finlandiánál, de teljesen korrekt).

2013. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
u.i.: én pont azért veszek vodkát, mert ízetlen - ez benne a legkellemesebb. 1-1 citrom/lime karikával, kis citrom/lime levével, jégkockával isteni hűsítő.
2013. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:
A Smirnoffot és a Bols-t vakteszten bármikor összetéveszteném a Royal jobban sikerült palackozásaival. Egyiket se innám tisztán. Az Eristoff jónak tűnt. Mondjuk a középkategóriás vodka az erősen hangulat- és előítéletfüggő ital, mindenkinek ajánlom a vaktesztelést több külnöböző vodka között...
2013. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Neked érdekes ízlésed lehet akkor, mert a smirnoff egyértelműen jobb az eristoffnál és a finlandiánál is, a bols pedig az eristoffal áll egy szinten. A royal bűzét 10 méterről megérezni, ilyen hülyeségekkel azért ne gyere, hogy a duplájáért kapható italokkal összetéveszted.
2013. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:
100%
A Royalt két üzem gyártja. Az egyik iható, a másik ooooocsmány. Valszeg bizonyos városok teszkóiban az egyik landol, másokban a másik.
2013. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Phoney ***** válasza:
A vodkaárakkal meg ne dobálózzunk, mert mindegyiket párszáz forintból állítják elő, max. a lepárlórendszer felépítése volt egyszeri költség. A vodkák árát a marketing diktálja első körben (ahogyan pl. a tequiláét és az abszintét is, míg a whiskyé sokkal minőségérzékenyebb). Ismerek én 1600-ért olyan magyar vodkát, ami 3000 Ft-ig üt mindent.
2013. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Absolut
2013. júl. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetőn üzemtől függ, hogy melyik vodka milyen. Néhány márka csak jó üzemből vesz, mások is-is, mint pl. a kalinka és a royal. Az, hogy melyik jó vagy rossz, azt jelenti, hogy melyiknek van körömlakklemosó/gumi íze, és melyiknek nincs. Elméletileg a vodkát krumpliból, búzából, egyéb gabonából gyártjk, gyakorlatban csalni szoktak egy kis cukorrépával a rosszabb vodkák esetében, amitől pl. rosszabb lesz a másnap, de több alkohol lesz.

Az a vodka, amit magában isznak azért, mert finom, az drága. Egyébként ízléstől is függ, hogy kinek mi jó, melyik tűnik vegyszernek, gumilének és melyik nem.

Alapvetően egy határt a kalinka-royal képvisel, az a tré teteje, 3-4 ezerért kapsz egy litert. Ami ennél jobb, az középkategóriás és drágább, pl.

russian standard, smirnoff, erisnoff, absolut, finlandia (utóbbi 2-t ajánlom), kaiser (utálom), bols.

Ami trébb a kalinka-royalnál, az alsókategória, de legalább üt, bekeverésre ajánlott:

38 vodka, bálint, vodka (ez a márka), betyár.

Ezeket gyakran aromázzák, hogy elnyomja a szar ízt, ha aromázatlan, keverd be, ha aromázott, töményen idd és vegyél mellé kísérőt. Ezekből 2400-3500 1 liter, de ha szerencsés vagy, találsz 2000 forintért is az aldiban.

Az ukrán pedig tényleg szar, de nagyon olcsó, mert az adó sokkal kevesebb rajta, mint itthon. 1 liter 37,5%-os vodkán itthon 1800 forint a jövedéki adó, és akkor még nem is szóltunk az áfáról. Ha egyik sem lenne, a legolcsóbb kommersz vodkából 170 forintért kapnál 1 litert.

2013. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!