Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha minden este megiszok egy...

Ha minden este megiszok egy sört az rendben van?

Figyelt kérdés
Alkoholista nem leszek attól azt tudom, de szerintetek ez gáz? Gondolom egészségügyileg sem olyan ártalmas egy sör naponta.
2013. aug. 14. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Napi eggyel nincsen semmi gond :)
2013. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szerintem veszélyes lehet, mert nem alkalomhoz kötöd(pl meleg nyári este, finom vacsora után) hanem rutinszerûn teszed. így nem is okoz akkora örömet, viszont könnyen alakulhat egyre többé.


Szerintem csak akkor igyál, ha történik valami, ami esetleg indokolja.

2013. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igazából nekem mindig jól esik és télen nem is iszok minden nap
2013. aug. 14. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Rendszeres fogyasztás alkoholizmus.
2013. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hagyjuk már :D


Az alkoholizmus az alkoholhoz való testi függést jelenti.

Ettől nem alakulhat ki ilyen kötődés, de azért talán annyi, hogy ne minden nap, hanem heti 4-5x

2013. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az alkoholizmus az amikor már függő vagyok de én simán abba tudom hagyni napokig is és egyáltalán nem érzem, hogy kéne, nincsenek elvonási tüneteim
2013. aug. 15. 12:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmusnál tágabb fogalom a problémás aloholfogyasztás.

Napi 1 sörtől még ebbe sem tartozol bele. Csak akkor, ha napi 40ml-nél többet fogyasztasz, de egy sör az 20-25 ml. Még a barna sör is max. 40.

Nem gáz, nem egészségtelen, csináld nyugodtan. De azért heti 1-szer tarts olyan napot, mikor még ennyi alkoholt sem viszel be. Illetve mondjuk évente 1-szer kétszer egy egész hetet, hogy lásd, vannak-e elvonási tünetek. Csak a biztonság kedvéért.

2013. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!