Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pörköltekhez milyen Bor illik?

Pörköltekhez milyen Bor illik?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek az anyukája meghívott ebédre és valószínűleg marhapörkölt lesz az ebéd és nem tudom eldönteni, hogy milyen bort vigyek én például vörösre gondoltam úgy tudom hogy azok mennek a pörköltökhöz. Javítsatok ki ha nem így van, de ha igen akkor mondjatok légyszíves jó vörösborokat olyan 1000 1200 Ft-ig.

2013. aug. 24. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:

száraz vörösbor


Hát, ha őszinte választ akarsz, akkor azt kell mondanom, hogy ilyen árkategóriában mindegy, melyik száraz vörösbort választod.

2013. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, ennyi pénzen jó ha egy szál virágot (díszítve, csomagolva) kapsz, ne járasd le magad azzal, hogy valami "vörösbornak" nevezett akármivel állítol be.

Vagy végy egy doboz desszertet, azt már kapsz ennyi pénzért, még egy kis díszítéssel is. Háziasszonynak egyébként sem szoktunk bort vinni. Vagy virág, vagy desszert, vagy a kettő együtt.

2013. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Háziasszonynak valóban ne vigyünk bort! Ennek ellenére egy általánosságban érvényes "aranyszabály": nehezebb húsételek (pl. pörkölt) után vörösbor - könyebb fehér húsok (hal, baromfi) után pedig fehérbor dukál.
2013. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 3/3


után?

talán inkább mellé...

2013. aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vörösbor.
2022. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!