Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vettem Angelli Áfonya-bort....

Vettem Angelli Áfonya-bort. Gyanúsan könnyen ki lehetett nyitni a kupakját, nem volt rajta zárjegy-cetli (vagy hogy nevezik). Nem szoktak tenni rá?

Figyelt kérdés

Van okom az aggodalomra, hogy esetleg valaki a boltban megnyitotta korábban, és tett bele valami mérget?

Aggódom.


2013. szept. 17. 14:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tesco-ban vettem.
2013. szept. 17. 14:06
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt, mérget, mimást. Mindenki téged akar megmérgezni.


Valaki szimplán belekóstolt és visszatette, te nagyon okos.

2013. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Valószínűnek tartod, hogy belekóstolt?


Mert most, ahogy utánanéztem a neten, nem látom a képeken, hogy lenne rajta ilyen zárjegy, ami kissé megnyugtató számomra.

2013. szept. 17. 14:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Pszichésen nem vagyok rendben egyébként, nem az elmémmel, hanem az idegeimmel van probléma.
2013. szept. 17. 14:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenen van zárjegy, az nem opcionális. Ha a neten rákeresel akkor nyilván nem látod rajtuk, mert a promóciós képekre nem pakolják rá.
2013. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értelek...

Zárjegy alatt egyébként azt értem, hogy a kupakon ilyen halványkékes cetli.

Érdekes, hogy ezen még nyoma sincs ilyen papírnak. Amikor megbontunk egy italt, csak elszakad ez a papír, de nem jön le róla, ezért is furcsállom.

2013. szept. 17. 15:02
 7/11 A kérdező kommentje:
És ha egy AIDS-es ivott bele?? :O
2013. szept. 17. 15:11
 8/11 Phoney ***** válasza:

Az ízesített bor egy köztes alkoholtermék, nincs rajta zárjegy.


(Zárjegy a szeszes italokon van (= égetett szeszből – vagy nagyobb részt abból – készült, 15%-nál erősebb alkoholos ital), amibe az ízesített bor még akkor sem tartozik bele, ha történetesen finomszesszel erősítették és 16%-os, mint az Angeli áfonya esetén.

2013. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Áh, már nagyjából megnyugodtam...

Csak az aggaszt még, hogy olyan könnyen ki lehetett nyitni.

Félek, hogy egy AIDS-es ember ivott éppen bele elkeseredettségében, hogy más is legyen olyan beteg, ne csak ő.

Vagy túlaggódom?

2013. szept. 17. 15:21
 10/11 Phoney ***** válasza:
... az AIDS nem terjed szájból szájba :)
2013. szept. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!