Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol lehet Absinthe-t venni és...

Hol lehet Absinthe-t venni és mennyiért?

Figyelt kérdés

2013. szept. 23. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyi elég lesz?

[link]


Nyugodtan írhatod abszint-nak is...

2013. szept. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ne vegyél abszintot...igyatok inkább pálinkát, vodkát.
2013. szept. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:

Abszintot csak néhány hazai boltban lehet venni, ugyanis az itthon "Absinthe" fantázianévvel forgalmazott szeszes italok többsége nem csak hogy nem abszint, de nem is igazán hasonlít rá. Ezeknek a gyártói egyszerűen kihasználják, hogy a vásárlónak lövése sincsen, milyen az abszint. Kb. mintha kommersz „sütőrumot” palackoznának whisky néven.


Két valódi (de nagyon drága és nagyon gyenge!) abszint kapható több helyen is, a Pernod 68 és a La Fée Parisienne. Ezek kb. 4-5 ezret érnek, de 12-14 körül adják őket.


Két kimondottan jó abszint is van (WhiskyNet), a Duplais Verte és a Kübler, de olyan bűn drágán (13 és 17e / 0,5 l), hogy külföldről olcsóbban idehozzák (pl. absinthes.com ).


Emellett a Vom Fass-nak (Bp. Szent István tér) van két kimért abszintja, ezek ugyan szintén elég drágák, de 1 dl-t is vehetsz belőlük. Nem kimondottan isteniek, de az első kettőnél azért komolyabbak.


Mindenesetre abszintra ne számíts 10e/Ft üveg alatt, ilyen ma még nem igazán létezik.

2013. szept. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Bemész a tescoba, ott aránylag még jó áron van abszintra hajazó ánizsos lötty. Megbolondultok tőle csak, nem értem minek kell egyáltalán.
2013. szept. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

Utolsó:

Az egyetlen ital a tescoban, ami hajaz az abszintra, az a Tabu Classic Absinth, cserébe jó drága és jó gusztustalan.


Egy abszintkedvelő sokkal szívesebben megiszik egy török rakit, egy Pernod-t, de még egy jobb ouzót is, mint ilyen hulladékokat.


Mellesleg az abszinttól alapjáraton nem bolondul meg az ember jobban, mint más alkoholtól, mivel ez egy 12-15%-ra hígítandó koncentrátum, az más kérdés, hogy a míveletlen tizenéves látensalkeszek úgy kapkodják be 60-80 fokosan (ráadásul a fillérekből összepancsolt hamisítványt), ahogy van.

2013. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát elég gusztustalan valóban. Én pont azért írtam, hogy megbolondulnak tőle mert nem egy részegen fetrengő kiscsajt és srácot láttam aki előtte vagányan itta az "abszintot". Ritkán iszok, de szeretem a minőséget. Nő vagyok és inkább a pálinkákat részesítem előnybe.
2013. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!