Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Jó fej a kocsmáros, vagy csak...

Jó fej a kocsmáros, vagy csak azért az, mert fogyasztó vendégek?

Figyelt kérdés

Haverjaim járnak kocsmázni minden pénteken, vaghy suli szünetben. Ez egy ilyen kis "bár" nem is kocsma. Azok járnak oda, aki beszokott társaság, nem járnak úgy oda csak, hogy valaki besétál inni.


És folyton dicsérik a kocsmárost, hogy ilyen meg olyan rendes. Pl beszélget ott a vendégekkel, és megengedi, hogy ha kell sör, vagy valami kiveheted a hűtőből, ha nem ér rá, vagy ilyesmi, és felírod magadnak oda a füzetbe.

Meg megkérdezi, hogy miért nem voltak mondjuk múlthéten, ha egy hetet kihagynak...


Most tényleg jó fej, vagy csak azért az, mert ugye fogyasztó vendégek, neki ez bevétel?



2013. okt. 17. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a vendéglátósnak alapfeltétel,hogy szeresse az embereket.Képzelj már el egy totál sötét,bunkó jellemű embert.Az,hogy ismer már jobban titeket mert odajártok,és közevetlenebb az megint egy külön dolog.Pl. emlékszem tavasszal beültem egy ismeretlen presszóba egyedül,szar kedvem volt,mondom iszok egyet,sok pénz volt nálam.Elszámoltam magam,és nem tettem el a visszajárót...majd leültem egy asztalhoz..és odajött a pultos,hogy bocs ezt ott felejtetted,és odahozta a pénzt kb 5ezer Ft...el is rakhatta volna,fel sem tűnt volna ha hiányzik...szóval emberi jó indulat.
2013. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sokáig dolgoztam bár bárban, kocsmában.

Ugyanolyan emberek vagyunk mint bárki más, vágyunk a társaságra.

Sokszor csak idegen jön be, akkor nem igazán tudunk beszélgetni sem ha nem olyan a vendég.

Tehát mi is igényeljük a megszokott társaságot,barátokat

sokkal jobb úgy dolgozni.

2013. okt. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem csak azért jófej, mert fogyasztók vannak. Persze az is rátesz még, de ha alapból ilyen a természete, akkor elismerés illeti. Vannak olyan bunkó kocsmárosok is, hogy alig akar kiszolgálni, vagy flegma módon viselkedik.
2013. okt. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De ezt úgy kiemelik, hogy bemehetsz a pult mögé, és kiveheted a hűtőből a sört...

Ha bárhol egy bárban, kocsmában bemennék a pult mögé kizavarnának? Ez olyan nagy dolog?

2013. okt. 17. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Én is csak azt engedtem be pult mögé akiben megbízok, és tudom hogy nm lopni megy be oda.:)

Amúgy meg vigyázni kell az ellenőrökkel, mert ha pult mögött állsz úgy veszik dolgozó vagy és papírokat kérnek, tehát ez is buktató...

2013. okt. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a pultos dolga, csak aztán ne csodálkozzon ha esetleg pénz tűnik el, vagy hiány van a leltárnál.
2013. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"bemennék a pult mögé kizavarnának? Ez olyan nagy dolog?"


Nem kevés helyet ismerek, ahol ezért konkrétan a szart is kivernék belőled, úgyhogy viszonylag nagy dolog.

Az se mindegy, hogy a tulaj (üzemeltető) a pultos, vagy egy alkalmazott, mert egy alkalmazottat ilyenért simán kirúgnak, hogy a lába nem éri a földet.


De egy tulaj ha úgy gondolja, hogy összehaverkodik a törzsvendégekkel, akkor ezt is megengedheti nekik.



Konkrétan a kérdésre a válasz, valószínűleg is-is.


Nyilván, ha egy tapló paraszt lenne, vagy egyszerűen olyan stílusú, aki tartja a 3 lépés távolságot (az se rossz, csak más vendégkör értékeli) akkor ez nem történik meg.

Viszont vendéglátósként tökéletesen tisztában van vele, hogy a stabil bevétel egy nagyon fontos dolog, ezért a törzsvendégek élveznek bizonyos előjogokat.

Ezzel mindenki nyer, a törzsvendégek otthonosabban érzik magukat, a kocsmárosnak van egy alap biztos bevétele.

2013. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát övé a bár, nincs külön pultos
2013. okt. 17. 20:43
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
nem tudom mi a lóf@aszt nézitek ilyen üzletcentrikusan... te meg örülj neki,hogy ilyen kocsma tulajt ismersz.
2013. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!