Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 1 dl pálinkától ( 70%-os)...

1 dl pálinkától ( 70%-os) mennyire romlanak a szellemi képességeim?

Figyelt kérdés

Ugye tudjuk hogy születésünktől fogva korlátozott mennyiségű agysejtünk van.

Ezt az alkohol pusztítja, és azt szeretném tudni mennyire, mert én az agyamat még szeretném használni.

Elég annyi hogy még sosem rugtam be.



2014. jan. 1. 00:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
neked már eléggé megromlott xD
2014. jan. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
78%

Ihatsz még többet is, akkor is lesz elég agysejted, bár nem ártana tudni, hogy most mennyi van :D ha kevesebb, mint az átlag embernek, akkor egy kortyot se igyál! xD

Valaki szinte egész életében iszik, mégis teljesen jó a "szellemi képessége" Attól, hogy alkalmanként iszol, semmi bajod nem lesz. Amúgy meg egyéntől függ, kinek mennyire árt meg, ezt meg csak te tudod kitapasztalni.

Ne tarts attól, hogy visszább esik a szellemi képességed, mert nem fog(max addig amíg benned van az alkohol) csak ne legyél alkoholista. Ha most szilveszterkor meg nem ittál emiatt semmit, hát az a te bajod :D Nyugodtan ihattál volna... Elárulom neked, ha még berúgsz párszor, akkor sem fog visszább esni a szellemi képességed :D Nem biztatni akarlak, hogy igyál, de ne ez tartson vissza!

2014. jan. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha az alkoholizmusból nem csinálsz extreme sportot akkor annak is örülj, hogy még élsz. Nyugi ezt az ötletet már rég lenyúlták :D

No para, nem lesz gond.

2014. jan. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
XD, ez tök vicces, hiszen életemben (15 év) nem ittam többet 0.5 dl pálinkánál+ 1 dl pezsgő.:D
2014. jan. 1. 01:48
 5/18 anonim ***** válasza:
Kezdő. Nekem kikötöm lenne, csak piából. 27F
2014. jan. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 besenyőpistabácsi ***** válasza:
100%

Hol lehet ilyen pálinkát szerezni, venni???

30-40 évvel ezelőtt árulta 60 fokos almavodkát, az sem volt semmi! Ma a gyógyszertári alkohol is gyengébb!

2014. jan. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Phoney ***** válasza:
100%

Az 1960-as évek óta tudjuk, hogy az agysejtek felnőttkorban is tudnak szaporodni, és „az alkoholtól véglegesen pusztuló agysejt” csak egy megalapozatlan antialkoholista baromság volt a Századforduló kétségbeesett aktivistáitól.


Mellesleg nem egy alkalommal megfigyelték, hogy az ivást befejező alkoholista szellemi képességei rövid időn belül felfejlődnek a korának megfelelő szintre.

2014. jan. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Amit főztünk az min. 60-65 % ha nem több.

A #7-ik válaszolónak igaza lehet, hiszen nem olvastam utána,de hát ezért tettem fel a kérdést.:)

2014. jan. 1. 02:32
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az agysejtjeid miatt aggódsz? Úgy beb.szol egy deci 70 fokos rézelejétől, hogy azt se tudod, hol vagy. Meg azt se, mit csinálsz. Inkább emiatt aggódj. :)
2014. jan. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ez nem így megy, hogy megiszol 1 decit valamiből és hopp instant eltűnik x mennyiségű agysejt. Ez egy fokozatos folyamat, ami ráadásul csak rendszeres és nagy(!) mennyiség esetén alakul ki. Arról nem is beszélve, hogy elvileg egy idő után a legtöbb sejtünk kicserélődik, így gondolom az agysejt is van ami magától elpusztul, majd felépít egy másikat a helyébe. Emiatt ne aggódj.
2014. jan. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!