Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi az a por/tabletta amit ha...

Mi az a por/tabletta amit ha vízbe tesznek még valamilyen anyaggal akkor bor lesz belőle? Vagy fehérborból vörös?

Figyelt kérdés
2014. febr. 8. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, a "tablettás bor" csak kitalált dolog.
2014. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
100%

Ha teljesen mesterségesen (instant, hideg úton) akarnak bort hamisítani, akkor a vízbe alkohol, aroma, festék és savak kellenek. Igazából sosem láttam még semmi kézzelfoghatót arról, hogy az utóbbi 3 vagy 2 valaha is létezett volna tablettaként legyártva. A "tablettás bor" elvileg a műtrágya-tablettára utal, amit élesztőtápként használnak, mikor cukros vízből, összecukrozott rossz törkölyből, meg ilyenekből erjesztenek "bort".


A "fehérborból vörös" csak festék műve. Elsőre hihetetlennek hangzik, de a legtöbb embernek nem tűnik fel, ha egy vörösbornak "fehér" íze van, főleg nem ilyen színvonalú italnál. Az ember a szemével ízlel először... ittam már olyan "bort", amiről csukott szemmel azt sem mondtam volna meg, hogy mi akart ez lenni egyáltalán.

2014. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Trafó1 ***** válasza:
nincs ilyen tabletta, az alkoholt nem lehet tablettázni.
2014. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Olyan tablettát viszont már feltaláltam, amit desztillált vízbe kell dobni, és feloldódás után kiváló minőségű pesti csapvíz lesz belőle.

Most készülök a nagy üzletre, ebből fogok meggazdagodni!

:-D

2014. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!