Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az igaz, hogy a sörnek vízhajt...

Az igaz, hogy a sörnek vízhajtó hatása van, vagy baromság?

Figyelt kérdés
Az egyik haverom ezt mondta és ha belegondolok akkor könnyen megeshet, mert hirtelen mindig wc-znem kell.
2009. dec. 7. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, mivel 2 üveg sör mégiscsak már egy liter folyadék, ami sürgősen szeret távozni :)
2009. dec. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
igen, ez igaz, ugyanúgy mint más alkoholnak, ezért is veszélyes a fogyasztása. az alkohol behatol a sejtekbe és ott nagyobb lesz a koncentráció, így a víz távozik a sejtekből, ezért vagy olyan iszonyat szomjas másnaposan...
2009. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó, de nem így értettem:D:D
2009. dec. 7. 20:18
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért nem vagyok ilyen hülye
2009. dec. 7. 20:19
 5/11 anonim ***** válasza:
igen,az alkohol kihajtja a vizet és kiszáradsz..ezért van a másnaposság is ha tulzásba viszed.:-)
2009. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Probáld ki :) amúgy minden alkohol szárít. A másnaposság csökkentésére jó módszer ha minden pia után iszol egy pohár vizet. Vizelés közben kimossa a méreganyagok egy részét.
2009. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Harmoka ***** válasza:
Vízhajtó hatása is van és a vesére is jó, gyorsan keresztülmegy rajtad, átmossa a vesét. Amikor vesekövem volt a doki azt tanácsolta igyak sört, természetesen nem mértéktelenül, de a vesének is jót tesz normális mértékben.
2009. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az alkohol maga vízhajtó.

Ezért bírsz sörből kb 5ször annyit meginni mint vízből.

Radlerral már nem működik a mutatvány, annak túl alacsony az alkoholtartalma.

2009. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BeerHunter ***** válasza:
Igaz, de nem csak azért, mert alkoholos, hanem mert az átlagos sörben a kálium-nátrium arány 4:1-hez, és amíg a nátrium 8 molekula vizet tud megkötni, addig a kálium csak 4-et, tehát a maradék víznek ki kell folynia valahol. Szokták ajánlani is vízhajtóként, tehát nem hülyeség.
2009. dec. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sztem igaz mert 5-6sör után nekem is folyamatosan brunyálni kell:D
2009. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!