Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinkafőzésnél egy idő után...

Pálinkafőzésnél egy idő után zavaros a finomítás, ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés

Úgy kb 60 foknál kezdett zavarosodni.

Mitől lehetett?



2014. febr. 9. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a Lángot kellet volna lejjebb venni,azaz a főzési hőfokot csökkenteni. Így látatlanba ez az első gondolatom.
2014. febr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Feltehetően az illóolajok mennyisége növekedett meg viszonylagosan, ahogy csökkent a párlat alkohol tartalma és a magasabb víztartalmú közegben kicsapódnak az illó olajok.
2014. febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 buyuk válasza:

60 fokon opálosodik??

alszesz főzésnél a kozmaolajszűrés nem állhatott a helyzet magaslatán, csak erre tudok gondolni

használsz szőllősy szűrőt?

egyébként tudni kéne azt is mit főztél, mert nem mindegy hogy alma, vagy szilva, vagy más... -neadjisten narancs vagy mandarin, mert az bizony nagyon hajlamos az ilyen huncutságokra

2014. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 buyuk válasza:

ha az íze jó, megpróbálhatod javítani, azaz átszűrni

fél literrel érdemes megpróbálni..

először is hűtsd le -20 fokra a fagyasztóba

aztán egy féldeci sovány tejet keverj el benne és így szűrd át 3-4 réteg papírtörlőn (a Sylvia papírtörlő nekem bevált)

lassú folyamat mert csak átcsepegni tud, de megéri, mert kitisztítja hacsak nem végzetes az opálosodás

és az ízből se vesz el mint a kationcsere, vagy az aktív szenes szűrés, ami nem csak az opált, de az ízek jó részét is kiszűri...

ha meg érdekel szőllősy szűrő, én készítek neked, csak dobj egy privát üzenetet

2014. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Főzd át még egyszer, jó lassan.
2014. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szőlősi szűrőt nem használok,de ha kell tudok csinálni magamnak rozsdamentesből,és szilváról van szó.

A kozmaolajat az alszesznél vattával szűrtem elméletileg jó ,gyakorlatilag lehet hogy túl áteresztő volt az anyagom.Majd legközelebb inkább leszedegetem róla..

2014. febr. 11. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!