Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Baileys-hez hasonló, olcsóbb...

Baileys-hez hasonló, olcsóbb italt tudtok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 00:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rakás remake/utánzat, de persze mindegyik rosszabb.

Talán a carolay's (bocs ha rosszúl írom), ami legközelebb áll hozzá.

Általában ezek az üzlet polcain mind a Bailey's közelében van.

A jó krém likőr titka a jó whiskey és IGAZI tejszin. Az utánzatokból ezt spórolják ki (pl a tejszin növényi zsiradék). Szóval ha veszel egy olcsó utánzatot és hozzáöntesz egy 135ft-os tesco igazi tejszinből egy fél dobozzal, akkor azonfelül hogy a csomósodás miatt extétikailag ronda lesz az ize legalább 2x jobbá válik.

2009. dec. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Még nem kóstolta, de azt mondják, hogy a Berentzen Karamell is nagyon hasonlít hozzá! Igaz nem tudom, hogy áran mennyi a különbség a 2 között! Egyébként házilag is el lehet készíteni, szerintem találsz hozzá receptet a neten!
2009. dec. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én egy Vivien (vagy Vivian)nevű Bailey's utánzatot ittam már és egyáltalán nem volt rossz ízű, kb. 1000-1500 Ft között mozog az ára.
2009. dec. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet készíteni házilag is, keress rá a neten.

Nekem az hasonlít legjobban az eredetire.

Vagy ajánlom Kőbányai bazár piacot ha pesti vagy, olcsóbbak a piák, én mindíg ott veszem.

2009. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a Lidl-öset nagyon tudom ajánlani. Kétféle van nekik, QUEEN MARGOT Original Cream Liqueur és Traditional Cream Liqueur. Mindegyik finom, de a Traditional szerintem semmivel nem gyengébb a Baileys-nél, jó sűrű, krémes. 1500 Ft alatt van mindkettő, elég gyakrna le is árazzák őket, olyankor akár 999 Ft-ért is megveheted. De normál áron is simán megéri a Baileys-hez képest!


Sokféle krémlikőrt ittam már én is, elég finnyás vagyok rá, de a Traditional-t bártan merem ajánlani. Messze a legjobb az ár-érték aránya.


A Merry's fehércsoki krémlikőrt imádom még nagyon, az a Lidl-ösnél drágább, 2500-3000 Ft körül van.

2009. dec. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hozzávalók:


* 1-2 dl konyak (vagy vodka)

* 4 dl habtejszín

* 2 tubus sûrített tej

* 1,5 dl erõs feketekávé

* 1 evõkanál instant kakaó

* 1 csomag vaníliás cukor


Elkészítés:


Megcsináljuk az erős fekete kávét. Majd míg még meleg, a kakaót meg a vaníliás cukrot belerakjuk. Majd egy minimum egy literes edénybe belerakjuk a tejszínt, majd a sűrített tejet. Beleöntjük a kávés keveréket, és legvégül annyi konyakot, amennyit szeretnénk.

2009. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Kedves első hozzászóló.. ittál-e már Bushmillst? Csak mert szerintem a világ egyik legrosszabb whiskyje, és csodák csodájára ez a Baileys alapanyaga.. Szóval nem whiskeyn múlik :]


Az utolsónak meg: nincsen kávé a Baileysben. (nyílván a kávés ízesítésűben igen, de ez már más kérdés..) csak whisky + tej + kakaó (braziliából) + cukor. Az egyetlen probléma ezzel, hogy ha ezt a 4 alapanyagot házilag akarod összekeverni, egyszerűen nem lehet megcsinálni, szét fognak válni, és pocsék íze lesz.


Szerintem pocsék az összes utánzat, házilag is hiába veszed meg a hozzávalókat, lehetetlen reprodukálni. Ha tényleg számít az íz, akkor marad a Baileys.

2009. dec. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

bármelyik utánzat finom!

a Carolans is, ahogy előttem írták

2009. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A Lidl-be akkor elnézek. :) Házilag nem akarok bajlódni vele, de lehet egyszer megpróbálom. :))
2009. dec. 17. 13:42
 10/12 anonim válasza:
Én a tescoban vettem a múltkor Millwood nevezetű krémlikőrt talán úgy 1300-1500 Ft körül. Nagyon fini, és szép világos színe van.
2009. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!