Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Antibiotikumra való alkoholfog...

Antibiotikumra való alkoholfogyasztás mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Kaptam a pattanásaimra egy Tenutan (Doxycyclin tartalmú antibiotikumot ) ((A doxiciklin egy antibiotikum,ami a tetraciklinek csoportjába tartozik.))

Tehát egy nap 4db-ot veszek be.2hónapja szedem folyamatosan.

Tehát arra lennék kivancsi hogy milyen hatása van az alkoholnak a szervezetemre ,azzal hogy antibiotikumot szedek ?(ájulás,hányás,napokig való rosszullét,netalán rosszabb,vagy csupán csökkenti az antibiotikum hatását?)

Előre is köszönöm a válaszokat !!:)))



2014. ápr. 21. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Betegtájékoztatót olvasd el.
2014. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

"Néhány antibiotikumot, például a metronidazolt, a tinidazolt és a trimethoprim-szulfamethoxazolt különösen nem ajánlatos keverni alkohollal, mert ezeknél még erősebb reakcióval kell számolni: ha csak egy igen kevés alkoholt is fogyasztunk, bőrpír, fejfájás, émelygés, hányás és szapora szívverés lehet az eredmény.


Ne feledjük, hogy egyes nátha elleni gyógyszerek és szájvizek is tartalmaznak alkoholt, ellenőrizzük tehát a címkét, és kerüljük ezek alkalmazását, míg antibiotikumot szedünk!


Bár az alkohol nem csökkenti az antibiotikumok hatékonyságát, csökkentheti a beteg energiáját, és késleltetheti a gyógyulást, tehát, kerüljük az alkohol fogyasztást az antibiotikum kúra befejezéséig illetve a teljes gyógyulásig. "

2014. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem veszélyes.
2014. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hali, ketszer irtad ki a kerdesed..a masiknal valaszoltam (2-es). Ha pattanasokra kaptad, akkor azert ihatsz mellette. De valo igaz tovabbra is, hogy nem a gyogyszert, hanem a te immunrendszered gyengiti az alkohol. (vagyis mindenkiet, aki iszik;-)). Ott olvasd el a tobbit. Koszi.
2014. ápr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 hónapja folyamatosan szeded??? Te atyaúristen... és legalább segített a pattanásaidon? :D Amúgy onnantól kezdve, hogy ilyen durván mérgezed a szervezeted, ráadásul feleslegesen, szerintem nyugodtan igyál. Nem számít. :D
2014. ápr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy nem veszélyes csak nem hat az antibiotikum ha iszol rá.
2014. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

ilyen hülyeséget se hallotam h antibiotikum pattanás miatt...

a clean'n'clear krém amúgy tökéletes a pattanásra...

2014. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!