Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik az a sör ami kávé ízű...

Melyik az a sör ami kávé ízű van benne egy műanyag golyó ami azért felelős, hogy habosítsa és kb 700ft egy doboz belőle?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Guinnes.
2014. máj. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi. és hol tudok ilyet venni? pl tesco, lidl,sper?
2014. máj. 3. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
8%
Egy műanyag golyó mi a szarért habosítaná, azt meg tudod mondani? XD
2014. máj. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor minek van benne szerinted?
2014. máj. 3. 23:46
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

3#, a sajat tudatlansagodon rohogsz?


"A kis golyót floating widget-nek hívják, ami a dobozos söröknél arról gondoskodik, hogy felbontáskor szinte ugyanolyan hab képződjön, mint amikor frissen csapolják a sört. A műanyag golyón két lyuk van, a nagyobbikba a gyártás során nagy nyomással nitrogént töltenek, majd lezárva a dobozba teszik. A feltöltéskor a dobozt is nagyobb nyomással látják el a környezetéhez képest. A kisebb lyuk előre meghatározott kitörési pontként működik (ezt nyugodtan fordítsa le jobban az, aki ért az ilyen technikai okosságokhoz), amit úgy alakítanak ki, hogy a dobozt kinyitva a nitrogén kiszabaduljon belőle (de ameddig a doboz zárva van, véletlenül se szivárogjon).


Nyitáskor a dobozban csökken a nyomás, a golyó a kitörési ponton kinyílik, és a nitrogén a golyó kisebbik lyukán át néhány másodperc alatt szétáramlik a dobozban. Így sokkal krémesebb hab keletkezik.

2014. máj. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik f_sz pontozta le azt aki a Guinesst írta válasznak mert az a helyes válasz, és az a golyó tényleg azért van benne hogy habosítsa, bár engem zavar, egyszer vettem egy Guinesst mert pont akciós volt 500Ft-ért gondoltam hogy most kipróbálom hát különleges íze van az biztos de annyi pénzt nem ér meg, és amiatt a rohadt golyó miatt mikor kinyitottam az amúgy sem nagy 440ml-s dobozt kb. annyi sör kilövellt belőle, hogy jó ha 3 decit ha megittam :D
2014. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!