Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Másnaposan ti szoktatok epét...

Másnaposan ti szoktatok epét hányni?

Figyelt kérdés

Bármi égetett szeszt iszok, másnap rengeteg epét kell kihánynom.

Régebben nem igazán volt ilyen gond, aztán akkor volt, ha sok unicumot vagy ilyesmit ittam. Most viszont már 1 pohár szamovártól vagy ilyesmitől is bajom van.

Ennyire nem bírná már a szervezetem, vagy mi oka lehet ennek a sok epének?


2014. júl. 6. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, a májad egyre nehezebben dolgozza fel az italt. Vagy gyenge a májad, vagy sokat ittál eddig, vagy mindkettő! Először megnő, azután összezsugorodik. A többi folyamat a proszektúrára tartozik...
2014. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem, mert nem azért iszok, hogy berúgjak!
2014. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A máj nem elemzi, hogy miért iszol és relatíve milyen mértékűnek tartod.
2014. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Mértéktartás... Se másnaposság, se hányás. Nem túl bonyolult dolog.
2014. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de felhívnám a kettes és a 4-es válaszoló figyelmét, hogy egyetlen egy felespohárnyi italtól produkáltam ezt. Nem hinném, hogy ennek a megivása direkt részegség elérése vagy a mértéktartás hiánya miatt történne.


Nem érzem, hogy különösebb problémáim lennének az alkohol visszautasításával, inkább a fent említett epés dolog okára lennék kíváncsi. Ti is beláthatjátok, hogy ez azért nem normális reakció. Vagy igen?

2014. júl. 6. 16:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem , nem normális reakció! Főleg, nem ennyi piától..én ennél jóval többet ittam legutóbb is meg ismerőseim is , és ilyesmi nem fordult elő.

Valami gond van nálad, szóval ha elmész orvoshoz, nyilván ő is azt fogja javasolni,hogy hagyd a piát...

különben meg ..ilyen esetekben veszélyes játék már ez,tudod a májcirrózis leselkedik sok emberre, és Magyarországon jelenleg is a harmadik vezető halál ok.

2014. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdemes kivizsgáltatni, vagy tényleg hanyagolni a piát, ha ez többször előfordul!

Lehet intolerancia, vagy más betegség, amit érdemes időben kezelni.

2014. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!