Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi idő után romlik meg a...

Mennyi idő után romlik meg a pezsgő?

Figyelt kérdés
Van két nagy, 10 literes pezsgőnk. Még régen kaptuk ajándékba. Tombolatárgynak gondoltam egy jótékonysági bálra, de fogalmam sincs, hogy mennyi idő után romlik meg. (Elég hülyén jönne ki, ha megromlott pezsgőt kapna a szerencsés nyertes...)
2010. jan. 10. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
elvileg rá van írva, de szerintem még jó, mivel alapból az éréshez több év kell... egyébként lehet hogy a nyertes eltárolja még 10 évig:)
2010. jan. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos függ, hogy hányszor mozgatáttok, illetve, milyen hőmérsékleten voltak tárolva.
2010. jan. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, hogy meg tud-e romolni, de azt tudom,hogy a szénsav az ki tud belőle jönni.

amikor mamám meghalt és ürítettük ki az apartmanját találtuk egy jó pár üveg pezsit, ki tudja mióta volt ott mert ő mindig ilyen gyűjtögető típus volt... szóval egyet otthon felbontottunk, és olyan íze volt mint a fehérbornak.... (szénsav nélkül ugye)

2010. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Harmoka ***** válasza:
Én ősszel voltam a Budafoki Pezsgőfesztiválon, végigjártunk jó néhány pincét és pl. a Törley pincében azt mondták, hogy a pezsgőt nem érdemes tartogatni, lehetőség szerint belátható időn belül érdemes elfogyasztani. Évekig biztos nem érdemes tartogatni.
2010. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!