Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 2000 ft ért a tescóban vagy a...

2000 ft ért a tescóban vagy a Lidlben iható bort?

Figyelt kérdés
0.7 es kéne , minimum 10 % os. Szeretnék berúgni, de iható bort akarok. A sok Dankó meg 300 ft os fehérbortól már rosszúl vagyok és kaparja a torkom meg a belem :D Csak mivel nem nagyon vásároltam 500 ft felett bort így nem tudom ,hogy melyiket érdemes :D Mondjuk Tokaji aszút ittam 3 puttyonosat az nagyon finom volt , de a csak 0.5 ös :d

2014. júl. 26. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2000 ft már nagyon magas ár egy üveg borert, tehát szinte biztos, hogy annyiért minőségi bort kapsz, ha nem nézed be nagyon. Válassz valamelyik jobb pincészet kínálatából.
2014. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
dorombort ne vegyetek, nagyon szar.
2014. júl. 27. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Spúrban voltam a hétvégén és ezeket a vörösborokat néztem:


Egri Korona - Kékfrankos 1300

Inkább gyümölcsös, vörösbor enyhébb csersavakkal, de szép tiszta.


Egri Korona - Merlot - 1700

Ízében diszkrét málna, szilva, enyhe hordókezelés és erős alkoholérzet. Hosszú utóíze kissé édes, de "vizes". Camamber sajthoz ajánlom, mert kihozzák egymásból az ízeket.


Mészáros Pál - Kékfrankos 1700

Florális és gyümölcsös illata mellett már első szippantásra is érződik a hordókezelés. Ízében kellemes savak, közepes csersavak, harmónikus érzetet ad és finoman érződik a gyümölcsösség. 90-92pontos bor

Ebből a superior változat a "Bozdzási kékfrankos", ami 2x ennyibe kerül, de az már valóban 97pontos bor


Amit még nem kóstoltam, de szívesen megkóstolnám:

Mészáros Pál - Szekszárdi Bikavér 1900

Egri Korona - Egri Bikavér 2000 -

St. Andrea - A kutyafáját 2000


Ha van egy chilei Cabernet Sauvignon - Cabernet Frank házasítás, az mindenképpen érdekes lehet! Tres Catos, vagy társai...



Teszkóban nagyon jól járhatsz chilei és dél-afrikai borokkal Ezek 1000-1500 között mutatnak nagyon jó minőséget. Ne ijedj meg a csavaros kupaktól. Nem csak bizonyítottan jobb minőséget jelent a dugósnál, de az ott készült borok gyümölcsösségét is jobban megőrzi.


Lidli-ben Ruby Cabernet, Côtes du Rhône, egyéb francia és olasz borok 1000-2000 között elég jók. Eszterbauer Sógor kadarkája 2000 alatt megtalálható - én szeretem, jó bor.


De ezek többnyire kaphatók és kóstoltam, 2000 alattiak, jók.

Bordeaux [link]

Cab Sauv [link]

Chianti [link]

Ruby Cab. [link]

Cimarosa Ruby Cabernet - Ebből vennék még sokat ha lenne, annyira jó volt. Ráadásul jó áron 1000 alatt!

2000 forint az sok. Ezek 900-1500 között is megvannak :)

2014. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

LIDL: Szekszárdi száraz kékfrankos

Ár-érték bajnok.

2014. júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Aszta, te egy 0,7 l-es bortól már be vagy rúgva?
2014. júl. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lidlben már az 500ftos badacsonyi olaszrizling is nagyon jó
2014. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!