Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi is az az Alma sör?

Csokola'de' kérdése:

Mi is az az Alma sör?

Figyelt kérdés
Nos, tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan készül az alma sör, milyen eljárással, vagy esetleg hogy megéri-e otthon is készíteni.

2014. szept. 24. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Alma bor? Cider? Alma sörről nem hallottam.
2014. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
100%

Almasör néven három különböző dolgot szoktak emlegetni, de csak az elsőnél jogos valamennyire.


Ez pedig az almás sör (pl. a Legenda Sörfőzde „almasöre”), ami úgy készül, hogy a (malátából készült) sört erjedés után, szűrés előtt almával (almapéppel) ízesítik. Az ilyesminek nagyon régi hagyománya van, mert a komló elterjedése előtt helyette nagyon sok minden mással ízesítették a sört, gyümölcsökkel is.


A másik az almás radler, ami lényegében sör és almaízű üdítő keveréke, az ilyenek terjedtek el az elmúlt évtized köztudatában „gyümölcsös sörként”, de talán már meg is tiltották rajtuk a sör nevet.


A harmadik az északi stílusú almabor, azaz cider, amit hagyományosan úgy készítenek almából, mint ahogyan a pezsgőt szőlőből, de a divatos gagyikat hígított almasűrítményből erjesztik, ízesítik, aztán géppel nyomják beléjük a CO-t. Ezt csak azért nevezik egyesek almasörnek, mert 5% körüli és buborékos.

2014. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nah, hát köszi a válaszokat mindenkinek, és szerintem a harmadik lesz amire gondoltam, (én és vmi "cider"-t olvastam a cimkén) és ilyet lehet-e itthon csinálni, vagy érdemes-e? :)
2014. szept. 24. 19:56
 4/4 Phoney ***** válasza:
100%
Végül is érdemes, de az íze jobban fog hasonlítani egy almás beütésű pezsgőre, mintsem a divatosabb ciderek sióalmalé-ízére. Az almabort némi utánaolvasással és megfelelő edényekkel el tudod készíteni (lehetőleg frissen préselt) almaléből, aztán palckos utóerjedéssel szénsavassá válik. Viszont az alacsony alkoholtartalma miatt nem tartható el sokáig.
2014. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!