Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Három fős baráti társaságnak...

Három fős baráti társaságnak mennyi piát kéne vegyek szilveszterre?

Figyelt kérdés

úgy gondolkoztam, hogy 1 liter vodka 3 üveg sör.

Ez kevés lenne egy istenes bebaszáshoz?

mind hárman kb 70-80 kg vagyunk.



2014. okt. 11. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igen. Én mondjuk inkább többet vennék mint kevesebbet, de attól is függ, hogy mennyi idő alatt akartok istenesen bebaszni, és hogy csak isztok vagy csináltok esetleg mást is.
2014. okt. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan kevés. :)

Inkább több legyen, mint kevesebb.

2014. okt. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez bizonyos körülmények esetén nekem is kevés lenne, pedig nagyon ritkán iszom... Sok múlik a hangulaton, az étkezésen, azon, hogy milyen gyorsan iszom meg a piát...

Nem rossz mennyiség, lehet, hogy nektek elég is lesz, de azért ez közel sem bizonyos. Valamit vennék még. Már ha nem elég egy kellemes alaphangulat, szerintem szilveszterkor és máskor is az, sosem akartam berúgni (egy kétségbeesett ifjonti alkalmat kivéve, amúgy nem sikerült sokat innom és jobb is), mi abban a jó? De Ti tudjátok.

2014. okt. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Aszongya 1 liter vodka az 20 feles, azaz fejenként csak úgy 6, egész estére az nagyon kevés, a 3 sörről nem is beszélve. Legyen inkább 2 l vodka és egy 24-es pack sör. Legfeljebb megmarad és milyen jó lesz az reggel másnaposan! Kutyaharapást szőrével, ugye. Persze egyetek mellé valamit.
2014. okt. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Elég korán van még szilveszterhez :D

Szerintem jöhetne még egy kis vbk (vörösoros-kóla)+ fanta a vodkához, aki nem bírja olyan jól magában.

2014. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Ezt egyedül megiszom egy laza kedd este..
2014. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezért találták ki a világ leghasznosabb excel táblázatát!

Ezzel nyugodtan tervezhetsz, és azt iszol, amit akarsz.

[link]


Én bármit iszok, csak tisztán, valami hidratáló kísérővel, mert ha keverem, abból másnap mindig gond van. Tehát vagy sör és gyümölcslé, vagy bor és szóda, vagy csokilikőr + kísérő, vagy pálinka + kísérő, silver tequila + ávíz


De pl lehet pálinkába / vodkába áztatni mazsolát (gyorsan megszívja magát, és ütős cucc! :)

2014. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, mentek a honorálások!

Egyébként ehhez mit szóltok: 1l bor 0,7l vodka, 0.5l whiskey?

2014. okt. 12. 11:51
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Ezzel sem leszel előbbre. Egy éjszaka elég hosszú. Két éve szilveszterkor, egy laza főzés-iszogatás-póker kombót nyomtunk, szolidan, szivarral a kézben. 6 óra környékén értem oda, persze egyből welcome drink "papa féle" jó házipálinkából, de egyet nem ihatsz, mert hát szilveszter van, tehát kettő feles ugrott a gyomorba 1 percen belül. Aztán főztünk, elmentem barátnőmmel egy gyors menetre(náluk volt ez az egész, neki is pár barátnője és párjuk nekem is, meg voltak páran még, huszan voltunk kb.). Aztán jöttek a vendégek szépen lassan, egy kis sör, egy kis pezsgő, majd póker(a szokásos 6 fős baráti társasággal). Én nagyon szeretem a whiskyt, mások nem annyira, hát egyedül bepusziltam 1 liter Jamesont egy éjjel alatt, meg még azon kívül is ittam ezt azt. Csak jéggel, tehát semmi kóla stb.

Azt nem mondom hogy józan voltam, emlékszek mindenre, járni tudtam, a beszéd már nem ment földi nyelven a végére. De jól éreztem magam. És nem mondanám magam gyakorlott ivónak, mivel sofőrként élem a mindennapjaim, így nálam ritkán játszik az ivás ilyen mennyiségben. És akkoriban is ezt a súlyt tartottam kb, 85 kg vagyok.

Tavaly szilveszterkor meg dolgoztam, vagyis elsején kezdtem 4 órakor.

Idén még nem tudom mi lesz, ha meló akkor meló, ha nem akkor szintén valami ilyesmi program.

2014. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát figyelj a mi öt fős társaságunk ha bort iszunk akkor kb 25-30 liter el szokott fogyni, egy este alatt. Nem leszünk totál készen tőle, de ha hozok még fel pálinkát is abból max 2 liter szokott elmenni borozás közben, akkor szépen kapufa van mindenkinek. De ezt kb úgy kell elképzelni hogy jönnek a barátnők is és ők is isznak egy keveset, de a nagy részét mi pusztítjuk el.

Ha sörözönk kell fejenként 1 rekesz/tálca igaz ebből szokott maradni ha pálinkázunk/vagy valamilyen rövidet is iszunk mellé, 1 sör minimum 1 feles.

Mi is kb 65-90 kg között vagyunk 23-24 évesek.

2014. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!