Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kökény pálinka főzése?

Kökény pálinka főzése?

Figyelt kérdés
Ha alma cefrével főzöm ki a kökény cefrémet akkor azon ugye érezni lehet majd a kökényt ? Mert ugye az alma az olyan semleges pálinka. Egyszer főztem csipkepálinkát, mert az út szélén találtam egy zsák csipkebogyót azt becefréztem, és kb 50L cefrém lett belőle, és alma cefrével főztem ki és nagyon lehetett érezni rajta a csipkét . Ezt is lehet úgy ? 300L almacefre 50L Kökénnyel ?

2014. okt. 12. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kipróbálnám önmagában is, nagyjából a felét, és a másik feléhez adnék almacefrét.
2014. okt. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ahol főzetem 350L cefre fér az üstbe, így egybe szeretném kifőzetni majd inkább. Nincs lehetőségem kifőzni a felét.

Amúgy még nincsen meg a kökény cefre majd még csak most fogjuk szedni(ha megcsípi a dér). A alma cefrém már készülőben van abból van 1500 L.

2014. okt. 12. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Az arány nem vág be. Szerintem kevés a kökény.

Aztán az alma felforrt mire a kökényt szeded.

2014. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

December 19.-én tudok főzetni 2 felölntést az az első időpontom amit kaptam. Tudom hogy addigra bőven kiforr, de légmentesen lezárom és úgy eláll a cefre.

Azért gondoltam erre az arányra mert, tavaly a csipkénél is ezt használtam és annál nagyon lehetett érezni, na meg ezt egy 5-6 fős társasággal 1 nap alatt be tudjuk szerezni(2 felöntést akarok ilyet csinálni azaz 100 L cefrét kéne gyűjtenünk.) De olvasgattam erről a kökény pálinkáról és ha magában főzném ki, 100L-ből 2,5-3 L pálinkám lenne. Én ezért keverném több almával hogy több pálinkám legyen, és ne ez a semmitmondó alma íze legyen hanem lehessen rajta érezni a kökényt. Csinálni szeretnék idén kökényeset 2-őt, 2 birsalmásat, 1 csipkéset. Meg még simán is fogok főzetni almát. Jövőhéten még hoznak nekem almát kb 1000-1200 kg-ot amit cefrézek majd be.

2014. okt. 12. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!