Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whisky-t ajánlanátok?

Milyen whisky-t ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Lehetőleg 5000 ft alatti legyen, valami bourbon-re gondoltam. Ha jól tudom, ezeknél érezhető édeskés íz.
2014. okt. 16. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én az 5000Ft alatti árkategóriában minden whiskyt rühellek. A bourbont meg különösen. a Fehér Jim Beam valami szörnyű rossz számomra. Egyszer vettem csak jó whiskyt 5000Ft alatt egész pontosan 4800-ért és még 2 poharat is kaptam hozzá, de az Johnnie Walker Balck Label volt ami alapból 7 ezernél szokott kezdődni csak nagyon akciósan sikerült hozzájutnom. Na az már jó whisky, kellemes lágy íze van, az egész üveget meg tudnám inni kísérő nélkül, míg az 5 ezer alattiakat, mint pl.: a Fekete Johhnie fiatalabb "kistertvéréből" a Red Labelből egy felest sem tudok kísérő nélkül meginni. A fehér Jim Beam pedig még sokkal rosszabb.
2014. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:

5000 alatt teljesen korrekt bourbönök a Heaven Hill, az Evan Williams 7 éves, illetve a Jim Beam CHOICE (zöld címkés, ez sajnos már nem sok helyen van 5e alatt). Jó ötlet a Jim Beam RYE is (sárga címkés), ez nem bourbon, de nagyon hasonlít rá, és az árához képest nagyon jó. Ha találsz megfelelő áron Four Roses-t, az is jó.


A fehér címkés Jim Beam-et tényleg jobb kerülnöd, mert tisztán fogyasztva kicsit „vadnyugati”, és mellőzd az Old Virginia-t is.



ma 13:55

Az a dolog titka, hogy a legismertebb 3-4 ezres divatwhiskyket általában koktélwhiskynek szánják, ezért magukban elég nehezen emészthetőek, túl markánsak a korukhoz képest.

2014. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!