Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vodkából lehet likőrt csinálni?

Vodkából lehet likőrt csinálni?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor hogyan?

2014. nov. 7. 18:24
 1/8 Phoney ***** válasza:

Igen, a legtöbb likőr vodkából (vagy egyéb finomszeszből) készül.


A legegyszerűbb hígítatlan szörpöt keverni hozzá 1:1 arányban, aztán 1-2 hétig pihentetni, közben időnként jól összerázni.


Ha bonyolultabbat akarsz, akkor a google annyi receptet dob ki neked, amennyit akarsz (pl. "likőr házilag").

2014. nov. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
persze hogy lehet vodka narancslé citrom lé ananászlé jégkocka a pohárba lekell szürni és enyi nagyon finom
2014. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Son válasza:
Szerintem a legjobb : pohár + vodka. nekem mindig jól sikerül, és igen finom.
2014. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvenc a házi baileys.

5-6 ek cukor,2-2,5 dl vodka,1 cs. vaníliás c.,5 dl tejszín,1 csom. vanílíás cappucino(én csokisat szoktam,mert azt jobban szeretem).Turmix és hűtő.

2014. nov. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én narancslikőrt szoktam csinálni.

Egy nagy befőttesüvegbe rétegesen kb 3/4-ig rakok narancsot és citromot megpucolva, felkarikázva. Kb két narancs-egy kisebb citrom arányban, vagyis több legyen a narancs.


Cukorszirupot főzök: kristálycukrot (kb kis vízzel felforralom. Lehűl, beleöntöm a befőttesüvegbe a narancsokra és a citromra, majd a végén vodkával nyakon öntöm.

Elvileg naponta kellene kicsit átkavarni és két hétig érlelni, de nálam még soha nem érte meg, hogy két hetes legyen, én már a következő naptól folyamatosan kóstolgatom.

2014. nov. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) <3♡
2014. nov. 15. 15:02
 7/8 anonim válasza:
én a nutellás mézeskalácslikőrt tervezem. :)
2014. nov. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Wtf?!:)))
2014. nov. 30. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!