Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Készitett már valaki whiskyt?

Készitett már valaki whiskyt?

Figyelt kérdés
Ha készitett legyen szives leirni pontosan,hogy csinálta és milyen volt az ize
2014. dec. 18. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én gondolkodtam rajta, de aztán rájöttem, hogy nem szívesen várnék 10 évet, amíg elkészül xd
2014. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

10 évet...

Az igazán jó minőségű whisky 7-10 évig érlelődik...

A bolti whisky-k 3-4 hét alatt készülnek el az alapanyagtól az üvegbe töltésig.

Nem várnak éveket,hanem egyszerű "praktikákkal" elérik 1-2 hét alatt a pár évnyi érlelést.

Nem véletlenül van sokra ráírva 5 évig érlelt ÍZ vagy termék.

Ez olyan,mint hogy sok sörben sem várják meg míg a szénsav kialakul,hanem szénsav palackal csapolják és palackozzák.(mint a szóda szifon,csapvíz be ,szóda ki).

2014. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:

ma 13:47

Meséld már el, melyik whiskyn láttál ilyet, hogy „5 éves ÍZ”? Azt azért vágod, hogy az EU-ban el sem lehet adni whiskyként olyan italt, ami nem ült hordóban minimum 3 évig? (Tudom, a törvényeket senkise tartja be, blablabla, és igazából mind szélvédőmosóból készül.)


Az USÁ-ban tényleg kísérleteznek az újdonsült kis „majd én király kézműves whiskyt csinálok, mer jól hangzik” típusú kis főzdék azzal, hogy pár nap/hét/hónap alatt is valami értelmeset hozzanak a whiskyből (mert az ott eladott whiskyre nincs kötelező érlelési idő), de egyelőre nem sok sikerrel.

2014. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

Egyébként pár sorban nem lehet pontosan leírni, hogyan készül egy whisky, ez nem bableves. Lényegében sört kell főzni, de komló és ászokolás nélkül, valamint lehet benne nagy arányú malátázatlan gabona is, csak kell mellé annyi maláta, amennyi azt is elcukrosítja.


A kierjedés után a lefőzés a pálinkáénál nagyobb elő- és utópárlatelvétellel történik, hogy ne legyen lisztaga, ezért azokat összeöntve később megint lefőzik. Megfelelően lágy ízűre finomítva megfelelő tölgyfadarabok meleg áztatásával valamennyire hasonló fás ízt lehet neki adni, mint ami a több éves hordós érlelésű whiskynek van, de az a tipikus édes illat nem lesz meg benne (persze ettől az átlagember még könnyen összetévesztheti az igazival, és lehet aránylag finom is).

2014. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!