Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Változtassak magamon? Muszáj...

Változtassak magamon? Muszáj innom, hogy elfogadjon a magyar társadalom? Mindig problémákba fogok ütközni ha folytatom, hogy nem iszok alkoholt?

Figyelt kérdés

Mert mindenki kikerekedett szemekkel néz, mikor nem kérek a pálinkából, a házi borból, meg milyen dolog már, hogy a finom házi pálinkát, amivel annyit bajlódtak meg se kóstolom!

Újévkor nem iszok pezsgőt? Nem koccintok vele? Ha koccintok is, igyam meg ha kitöltötték! Gyerek pezsgő? Ugyan már, nem vagy gyerek!


Nem az ízekkel van bajom, mert ittam sok finom piát, de nem szeretek berúgni, még be csiccsenteni sem!

Tudom a sörtől, meg egy felestől nem rúg be egy egészséges ember, de az is alkohol! Maga nem tetszik az, hogy az alkohol elkábít kicsit!


Még a mélyen vallásos rokonaim is isszák a bort, meg a páleszt, mikor elég sok vallás nem javasolja a részegítő italok fogyasztását!


Változtassak magamon?

Mindig úgy fognak rám nézni bárhol is leszek, bármennyi idősen, ha mindenki kezében ott lesz a whisky, bor, sör, pálinka, vodka, koktél, és az enyémbe ásványvíz, narancslé, hogy különcködök?

20f



2014. dec. 22. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Én sem ittam és mégis elfogadtak. Az nem az ivászaton múlik.

Ahol a piára megy ki a játék, olyan társaságot kerülöm.

2014. dec. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak sértődés nélkül kell kezelni.


Meg kell nekik mondani, hogy te csak alkohol menteset iszol.


Ellenben az ivás nem csak az alkoholról szól. Elmehetsz velük sörözni / borozni / inni és kérhetsz alkohol mentes piákat is (rostosat, alma fröcssöt, szódát, sört, málna szörpöt). És beszélgethetsz velük így is.

2014. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Csak a suttyó, tróger, látens, vagy éppen igazi alkeszek mérik a férfiasságot egy ital alkoholfokában. Aki szerint a maszkulinitás mértékegysége felesekben mérendő azt igazából nem is érdemes számba venni, ez nem a magyarok sajátja, mert vannak nem magyar alkoholista tirpákok. Ha a barátaid, ismerőseid is ezen az álláspontot vannak, akkor javaslom válts társaságot. Egy ismerősöm is hasonló cipőben jár veled és egyszer úgy döntött, hogy érezteti az álláspontját a többiekkel. Egyszer egy buli közepén rágyújtott egy herbál cigire, persze mindenki kiakadt, hogy "há milyen dolog ez, ezzel csak tönkre vágod magad, meg meghülyít", aztán tök nyugisan visszakérdezett, hogy "mert amit ti isztok az nem?", erre jött is a roppant intellektuális válasz "há mer ez hagyomány és jó, az meg nem". Azzal a lendülettel ott is hagyta őket, mert ezzel gyakorlatilag bevallották, hogy ostoba állatok, akik képtelenek mások perspektívájában gondolkodni.

Akik ilyen egyszerű dolgokban nem értenek meg téged, azokat ne nevezd barátoknak, mert, legalábbis szerintem, a barát szó definíciójában benne van a megértés is.

2014. dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Meg kell értened hogy a legtöbben ilyenek. Én is már szinte alkoholistának számítok az ivászatom tekintetében. De ha valaki nem iszik, azt még sosem szóltam meg.


Az alkohol a magyar nép drogja, kábítószere. Ha kimaradsz az össznépi "jóból", akkor persze hogy kapsz megszólásokat. Igen, ez már mindig ilyen lesz. De vedd körül magad minél inkább ebben is hozzád hasonló emberekkel és akkor nem fogod annyira egyedül érezni magad.

2014. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Jól csinálod, ne változtass, igazad van, kicsi is árt, az agysejt pusztul és nem osztódik. Ne foglalkozz a tömeggel, brlőlef egy van, aki emiatt nem vrsz be a csapatba, abba a csapatba ne is akarj tartozni, légy határozott, kitartó, majd rájönnek ők is. Van egy jó előadás részben erről, ha megtalálom a linket, átküldöm.
2014. dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

" igazad van, kicsi is árt, az agysejt pusztul és nem osztódik"

A legutolsó kutatások szerint az alkohol nem öli agy agysejteket. Persze attól még nem kell meginni.

2014. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
hát lehet, hogy furcsán fognak rád nézni, mert valóban szokatlan, de szerintem értelmes ember ezért nem fog lenézni vagy kinevetni. bár tényleg nem értem, egy pohár akármitől semmit sem fogsz érezni és ha ízlik, miért ne ihatnál? attól még nem kell berúgni, egy pohár (minőségi) bor állítólag még egészséges is. de te tudod.. én régebben nemdohányzóként éreztem hasonlót a cigis társaságban, mindenki kérdezgette, hogy én tényleg nem dohányzom? miért nem? egy szálat se? csak egy szálat, naa.. hát elég idegesítő volt az is.
2014. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A legutolsó kutatások szerint nem csak hogy nem pusztítja az agysejteket az alkohol, hanem az agysejtek maguktól képesek regenerálódni, és életünk folyamán osztódnak is.


Ennek ellenére szerintem lehetnél lazább az alkohollal kapcsolatban. Te dolgod, de egy keveset miért ne lehetne inni, belehalni nem fogsz. Egyszerűen vannak olyan események, ami az emberi kultúra és tradíció miatt az alkohol is előkerül.


Én sem vagyok nagy alkoholista, boron és sörön kívül, esetleg egy-két minőségibb alkoholon kívül mást nem fogyasztok, a pálinkát egyenesen undorítónak tartom, az minden csak nem finom, pláne a sok kotyvasztott "házi".

2014. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a kérdésfeltevésed is eléggé monumentális és drasztikus, mintha szorongnál emiatt, vagy valami más miatt. Amikor csak beleolvastam, azt gondoltam, hogy egy függő alkoholista írt ide, aki nagy problémának éli meg az alkoholizmusát, ami érthető, de továbbolvasva rá kellett jönnöm, hogy ennek ellenkezőjéről van szó.


Hogyan jön ide a magyar társadalom? Barát, családi társaságról eshet szó, nem hinném hogy egyáltalán társadalmi szintre akarod te ezt a problémát elvinni.


Azt javasolnám, hogy lazulj el, és ne idegeskedj ezen ennyit. Gondolom meg van az oka, hogy ennyire tiltakozol egy olyan dologtól, ami annyira hétköznapi manapság, mint a kávé vagy a cukor-

2014. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
91%

Nem szépítem a dolgot...Sztem biztos,hogy lesz olyan hely társaság,ahol ezt nem nézik jó szemmel, de ha olyanokkal lógsz, akik szeretnek, azok el is fogadják.. Nekem (biztos zizis vagyok) kifejezetten elismerendőnek tűnik, hogy így ki tudsz állni magad mellett,és nem erdekel a többi emberke:)

L16

2014. dec. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!